تعداد بازدید : ۵۸۹
کد خبر : ۲۰۵۸۴۷
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۵
سهامداران تازه‌وارد نباید واکنش عجولانه‌ای مانند هفته گذشته را اتخاذ کنند و تصمیم سریع و فوری نسبت به خروج از بازار را بگیرند چراکه برای معاملات این هفته، مجبور به خرید مجدد همان سهم‌هایی هستند که در چوب حراج به آنها زدند.

جانی دوباره به کالبد بازار

حمیدرضا طریقی مدیرعامل کارگزاری مشاوران سهام در ارزیابی روند معاملاتی بازارسرمایه به بورس نیوز گفت: افت شاخص و سهام در هفته‌ای که گذشت کاملا چاشنی سیاسی داشت و البته با توجه به واکنش نظامی ایران، بازار روند ثبات را پیش خواهد گرفت و رشد شاخص در هفته آتی تا ۲۰ هزار واحد پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه به رفتار هیجانی سهم‌اولی‌ها و تاثیر آن بر شاخص عنوان کرد: بسیاری از سهامداران خرد، تعریفی صحیح و اطلاعات کافی از بورس ندارند و بیشترین اتکای آنها کانال‌های مجازی بوده و طبق گفته مدیر کانال‌ها معمولا عمل می‌کنند و تحت شرایط حساس و بحرانی حاکم بر کشور، به سرعت تحت تاثیر پیغام مدیران کانال که معمولا افرادی سفته‌باز هستند، قرار می‌گیرند و به شکل گروهی تصمیم به خروج از بازار می‌گیرند.

این کارشناس بازارسرمایه افزود: طبق آمار حدود ۶۰درصد از افرادی که روز‌های نخست سهم‌هایی که داشته‌اند را نقد کردند، افرادی بودند که در سال۹۸ برای نخستین بار اقدام به معامله کردند.

مدیرعامل کارگزاری مشاوران سهام در ادامه تصریح کرد: دامنه نوسانات ۲درصدی دستورالعمل مناسبی برای بازار به شمار می‌آمد البته به‌شرطی‌که زودتر چنین نسخه‌ای برای بازار تجویز می‌شد و نباید بعد از خروج سرمایه از بازار، چنین تصمیمی گرفته می‌شد.

طریقی با اشاره به اینکه منفی بودن بازار بنابر دلایل سیاسی و نظامی ایجاد شد و بازارهای جهانی من جمله بورس ژاپن و آمریکا نیز از این مسئله تاثیر پذیرفتند، خاطرنشان کرد: سهامداران تازه‌وارد یک نوسان بزرگ را تجربه کردند و توصیه می‌شود دیگر واکنش عجولانه‌تری را اینچنین اتخاذ نکنند و به سرعت از بورس خارج نشوند چراکه همین افراد از ابتدای معاملات امروز، مجبور به خرید مجدد همان سهم‌های گذشته خود با قیمت بالاتر خواهند بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: