تعداد بازدید : ۶۴۲
کد خبر : ۲۰۶۱۷۱
پیش‌گشایش؛
۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۴
با توجه به رشد سنگین شاخص‌ها در روز گذشته، به نظر می‌رسد که در جریان معاملات امروز شاهد متعادل شدن روند معاملات و عرضه صف‌های خرید وجود داشته باشد.

هوشیاری

آنچه در بازار دیروز گذشت
به گزارش بورس نیوز، دیروز افزایش قابل ملاحظه و جالب توجه شاخص‌ها را شاهد بودیم. شاخص کل بورس با بیش از ۱۵ هزار و ۸۴۵ واحدی به بیش از ۳۷۵ هزار و ۶۵۰ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن با بیش از ۴.۱۷ درصد افزایش به بیش از ۱۱۴ هزار و ۵۰۰ واحد رسید. ارزش معاملات نیز به حدود ۴۰.۰۰۰ میلیارد ریال افزایش یافت.


اخبار سیاسی و اقتصاد کلان

روز گذشته شاهد برخی خبر‌ها در خصوص احتمال استعفای اسحاق جهانگیری از پست معاونت اول رئیس جمهور بودیم. این خبر به سرعت توسط نزدیکان ایشان تکذیب شد. با این حال برخی خبر‌ها حاکی از در جریان بررسی بودن این استعفا است. به هر حال بعید به نظر می‌رسد که این دوستان نگاه مثبتی به استعفا داشته باشند و صندلی‌های این چنینی به این راحتی مورد کم‌توجهی قرار نخواهد گرفت. در خصوص دبیر شورای امنیت ملی نیز چنین شایعاتی وجود داشت که از قضا نزدیکان ایشان نیز تکذیب کردند.

دیشب همچنین شاهد ادامه برخی تجمعات پراکنده در خصوص اعتراض به ساقط کردن هواپیمای مسافربری و همچنین اعلام دیرهنگام اخبار مربوط به آن بودیم. تجمعی نیز در محل سفارت انگلستان توسط نیرو‌های ارزشی صورت گرفت و در این تجمع اخراج سفارت انگلستان مورد تاکید قرار گرفت.

با ابلاغ قانون تسهیل تسویه بدهی‌های بدهکاران شبکه بانکی، سود تسهیلات اعطایی و جرایم آن براساس نرخ سود ساده و غیرمرکب محاسبه می‌شود.

بر اساس ماده واحده این قانون، ماده واحده ـ به منظور حمایت از رونق تولید و تسهیل تسویه بدهی ریالی غیرجاری تولیدکنندگان به بانک‌ها و موسسات اعتباری، چنانچه تسهیلات‌گیرندگانی که تمام یا بخشی از بدهی سررسیدشده خود را تا پایان سال ۱۳۹۷ پرداخت نکرده‌اند، بخواهند بدهی غیرجاری خود را نقداً تسویه کنند، بدهی آنان به ترتیب زیر محاسبه خواهد شد:

۱ـ در صورتی که قرارداد تسهیلات‌گیرنده با بانک یا موسسه اعتباری تجدید یا امهال نشده باشد، همان قرارداد، ملاک محاسبه مانده بدهی تسهیلات‌گیرنده بر اساس این قانون خواهد بود.

۲ـ در مورد قرارداد‌هایی که یک یا چند نوبت از طرقی مانند انعقاد توافقنامه، قرارداد جدید یا اعطـای تسـهیلات جایگزین، تجدید یا امهال شده باشد:

در صورتی که قرارداد اولیه بانک یا موسسه اعتباری با تسهیلات‌گیرنده، قبل از ۱۳۹۳.۱.۱ منعقـد شـده باشـد، آخرین قرارداد و یا توافقنامه قبل از تاریخ مزبور، «قرارداد ملاک محاسبه» تلقی و محاسبه مانده بدهی مشتری بر اساس آن انجام می‌شود.

در صورتی که قرارداد اولیه بعد از ۱۳۹۳.۱.۱ منعقد شده باشد، ملاک محاسـبه، اولین قرارداد بعد از تاریخ یادشده است.

در خبری در حوزه کشاورزی، کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۳۹۹ مصوبه‌ای در خصوص برداشته شدن الزام بازگشت ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی و خدمات فنی و مهندسی داشته است. این موضوع می‌تواند محدودیت‌های بیشتری را در خصوص مسائل ارزی کشور به وجود آورد. مصوبات کمیسیون تلفیق قرار بود منجر به بهبود وضعیت بودجه بینجامد که متاسفانه نه تنها تغییری در لایحه بودجه روی نداد، بلکه مصوباتی این چنینی وضعیت را بغرنج‌تر نیز خواهد کرد.


بازار امروز
با توجه به رشد سنگین شاخص‌ها در روز گذشته، به نظر می‌رسد که در جریان معاملات امروز شاهد متعادل شدن روند معاملات و عرضه صف‌های خرید وجود داشته باشد. برخلاف دو روز گذشته که تقریبا تمامی بازار روند مثبتی داشت، در معاملات امروز و از این پیش شاهد روند متعادل و بعضا منفی نیز خواهیم بود. ریسک‌های سیاسی مجددا بر بازار سنگینی می‌کند و با توجه به افزایش سرعت رویداد‌های سیاسی، دیپلماتیک، نظامی، اقتصادی و ...، بیش از گذشته نیاز به هوشیاری و سرعت عمل در تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاران وجود خواهد داشت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: