تعداد بازدید : ۱۷۵۰
کد خبر : ۲۰۶۶۴۱
خوب‌ها و بد‌های هفته معرفی شدند؛
۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰
در هفته سراسر سبز بازار سرمایه، سه شرکت سرمایه گذار در صدر فهرست پربازده‌ترین‌ها قرار گرفتند و در مقابل، باز هم «سفار» در قعر ایستاد و حاضر به خارج کردن تن‌پوش قرمز نشد.

«وسدید» گل کاشت

به گزارش واحد سنجش و راه حل‌های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت عملکرد بسیار چشم‌نوازی داشت و یک هفته کاملا مثبت را پشت سر گذاشت. علاوه بر این، شاخص کل رکورد افزایش در یک روز معاملاتی را شکست و در سومین روز هفته ۱۶ هزار واحد بر رقم خود افزود.

در مجموع، بازار سهام در این هفته ۱۳ درصد بازدهی به ثبت رساند و به تنهایی و با اختلاف در صدر پربازده‌ترین بازار کشور قرار گرفت. بورس نسبت به ۲۵ دی ماه سال گذشته، رشد جالب توجه ۱۴۱ درصدی را عاید سهامداران و سرمایه‌گذاران کرده است.

«وسدید» گل کاشت

بر اساس این گزارش، در این هفته نمایش جالب توجهی در نماد‌های حاضر در جریان معاملات شاهد بودیم؛ فقط ۶ درصد از نماد‌ها در مجموع، سرخ پوش بودند و زیان به سهامداران خود وارد کردند.

«وسدید» گل کاشت

در این بین، لقب پربازده‌ترین سهم هفته به "وسدید" با رشد قیمت ۳۵ درصدی تعلق می‌گیرد. در رتبه دوم، "ورنا" قرار دارد که بحث تجدید ارزیابی از مجمع آن به گوش رسید، توانست ۲۹ درصد بر قیمت خود بیافزاید. نماد "سمگا" نیز در جایگاه سوم ایستاد.

«وسدید» گل کاشت

در آن سوی معاملات، سهامداران "سفار" در هفته سبز بازار، متحمل زیان شدند و ۱۲ درصد از سرمایه خود را آب شده دیدند. نماد "کهرام" دومین سهم زیانده هفته لقب گرفت و در رتبه سوم، "وشمال" با کاهش قیمت ۹ درصدی قرار گرفت.

«وسدید» گل کاشت

در نگاه کلان، فقط صنایع «سایر حمل و نقل» و «چاپ و انتشار» در هفته‌ای که سپری شد با افت شاخص مواجه شدند و باقی صنایع، ردای سبز بر تن کردند که در صدر آن‌ها صنعت «محصولات کامپیوتری» قرار می‌گیرد. شاخص صنعت «هتل و رستوران» با افزایش ۲۱ درصدی خود را به رده دوم رساند و گروه «خودرو و ساخت قطعات» سومین صنعت پربازده هفته بود.

«وسدید» گل کاشت

پیش‌بینی بازار هفته آینده

با توجه به داغ شدن بحث تجدید ارزیابی دارایی‌ها و آغاز رالی آن با اعطای مجوز از سوی سازمان بورس به چند شرکت، به نظر می‌رسد بازار سرمایه به سمت سهم‌هایی حرکت کند که تجدید ارزیابی را در دستور کار خود دارند. از سوی دیگر، سقف روانی ۴۰۰ هزار واحد برای شاخص کل، ممکن است بر فشار عرضه بیافزاید اما؛ به طور کلی، با توجه به نقدینگی مناسبی که در سطح بازار در حال گردش است، همچنان روند صعودی ارزیابی می‌شود؛ به خصوص آن که در دیگر بازار‌ها خبری نیست و با وجود رشد قیمت‌ها در سال جاری، برخی سهم ها، به خصوص سهم‌های بنیادی از ارزش ذاتی خود فاصله دارند و ارزش دلاری بازار هنوز به حد منطقی نرسیده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.