تعداد بازدید : ۱۹۱۴
کد خبر : ۲۰۶۶۴۱
خوب‌ها و بد‌های هفته معرفی شدند؛
۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰
در هفته سراسر سبز بازار سرمایه، سه شرکت سرمایه گذار در صدر فهرست پربازده‌ترین‌ها قرار گرفتند و در مقابل، باز هم «سفار» در قعر ایستاد و حاضر به خارج کردن تن‌پوش قرمز نشد.

«وسدید» گل کاشت

به گزارش واحد سنجش و راه حل‌های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت عملکرد بسیار چشم‌نوازی داشت و یک هفته کاملا مثبت را پشت سر گذاشت. علاوه بر این، شاخص کل رکورد افزایش در یک روز معاملاتی را شکست و در سومین روز هفته ۱۶ هزار واحد بر رقم خود افزود.

در مجموع، بازار سهام در این هفته ۱۳ درصد بازدهی به ثبت رساند و به تنهایی و با اختلاف در صدر پربازده‌ترین بازار کشور قرار گرفت. بورس نسبت به ۲۵ دی ماه سال گذشته، رشد جالب توجه ۱۴۱ درصدی را عاید سهامداران و سرمایه‌گذاران کرده است.

«وسدید» گل کاشت

بر اساس این گزارش، در این هفته نمایش جالب توجهی در نماد‌های حاضر در جریان معاملات شاهد بودیم؛ فقط ۶ درصد از نماد‌ها در مجموع، سرخ پوش بودند و زیان به سهامداران خود وارد کردند.

«وسدید» گل کاشت

در این بین، لقب پربازده‌ترین سهم هفته به "وسدید" با رشد قیمت ۳۵ درصدی تعلق می‌گیرد. در رتبه دوم، "ورنا" قرار دارد که بحث تجدید ارزیابی از مجمع آن به گوش رسید، توانست ۲۹ درصد بر قیمت خود بیافزاید. نماد "سمگا" نیز در جایگاه سوم ایستاد.

«وسدید» گل کاشت

در آن سوی معاملات، سهامداران "سفار" در هفته سبز بازار، متحمل زیان شدند و ۱۲ درصد از سرمایه خود را آب شده دیدند. نماد "کهرام" دومین سهم زیانده هفته لقب گرفت و در رتبه سوم، "وشمال" با کاهش قیمت ۹ درصدی قرار گرفت.

«وسدید» گل کاشت

در نگاه کلان، فقط صنایع «سایر حمل و نقل» و «چاپ و انتشار» در هفته‌ای که سپری شد با افت شاخص مواجه شدند و باقی صنایع، ردای سبز بر تن کردند که در صدر آن‌ها صنعت «محصولات کامپیوتری» قرار می‌گیرد. شاخص صنعت «هتل و رستوران» با افزایش ۲۱ درصدی خود را به رده دوم رساند و گروه «خودرو و ساخت قطعات» سومین صنعت پربازده هفته بود.

«وسدید» گل کاشت

پیش‌بینی بازار هفته آینده

با توجه به داغ شدن بحث تجدید ارزیابی دارایی‌ها و آغاز رالی آن با اعطای مجوز از سوی سازمان بورس به چند شرکت، به نظر می‌رسد بازار سرمایه به سمت سهم‌هایی حرکت کند که تجدید ارزیابی را در دستور کار خود دارند. از سوی دیگر، سقف روانی ۴۰۰ هزار واحد برای شاخص کل، ممکن است بر فشار عرضه بیافزاید اما؛ به طور کلی، با توجه به نقدینگی مناسبی که در سطح بازار در حال گردش است، همچنان روند صعودی ارزیابی می‌شود؛ به خصوص آن که در دیگر بازار‌ها خبری نیست و با وجود رشد قیمت‌ها در سال جاری، برخی سهم ها، به خصوص سهم‌های بنیادی از ارزش ذاتی خود فاصله دارند و ارزش دلاری بازار هنوز به حد منطقی نرسیده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: