تعداد بازدید : ۱۴۳۸
کد خبر : ۲۰۷۶۳۴
سرایت جو خوشبینی به تالار معاملات؛
۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
مدت‌ها است که تحلیل گران و کارشناسان بازار سرمایه سقف برای شاخص کل تعیین می‌کنند اما؛ هر بار این سطوح با قدرت شکسته می‌شود. نظرسنجی‌ها نیز از سرایت جو خوشبینی بین سهامداران حکایت می‌کند.

شاخص کل تا چه سطحی صعودی می‌کند؟

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، دماسنج بازار سرمایه در معاملات روز جاری به کانال ۴۲۲ هزار واحد رسید و همچنان یک نفس رو به صعود حرکت می‌کند. به این ترتیب، در سال ۹۸ بازدهی بازار سهام به ۱۳۷ درصد رسید که جالب توجه است.

در ابتدای هفته گذشته در خصوص وضعیت شاخص کل بورس تهران نظرسنجی انجام شد که طی آن، ۴۷ درصد از شرکت کنندگان اعتقاد داشتند که رقم شاخص کل به بیش از ۴۲۰ هزار واحد صعود خواهد کرد.

در این میان، ۴۵ درصد محدوده ۳۹۰ تا ۴۲۰ هزار واحد را متصور شدند اما؛ تنها میزان اندکی به افت شدید شاخص باور داشتند.

بر اساس نتیجه این نظرسنجی، فقط ۵ درصد از افراد، شاخص را بین ۳۶۰ تا ۳۹۰ هزار واحد می‌دیدند و ۳ درصد نیز سطوحی کمتر از ۳۶۰ هزار واحد را تصور کرده بودند.

شاخص کل تا چه سطحی صعودی می‌کند؟

شاخص کل هفته گذشته را در کانال ۴۱۱ هزار واحد به پایان رساند؛ بنابراین، نظر ۴۵ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی آبسیم پلاس درست از آب درآمد و ۴۷ درصد نگاه بسیار خوش‌بینانه و ۸ درصد در حالت بی اعتمادی و بدبینی قرار داشتند.

اولین روز کاری هفته گذشته با جهش فوق العاده ۱۰ هزار واحدی شاخص آغاز شد و جو خوشبینی شدیدی را به بازار تزریق کرد. شاید همین موضوع عاملی شد تا اغلب سهامداران ارقامی بیش از ۴۲۰ هزار واحد را تصویرسازی کنند؛ هر چند که عبور از این رقم در معاملات هفته جاری رقم خورد.

در حالی که تمام تلاش‌ها برای عبور شاخص کل از سطح ۴۰۰ هزار واحد تا هفته‌های قبل از آن میسر نشده بود اما؛ در هفته گذشته از سقف ۴۰۰ هزار واحد عبور کرد.

به نظر شما شاخص کل بورس تهران تا چه رقمی صعود می‌کند؟!

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: