تعداد بازدید : ۱۶۶۸
کد خبر : ۲۰۷۶۳۴
سرایت جو خوشبینی به تالار معاملات؛
۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
مدت‌ها است که تحلیل گران و کارشناسان بازار سرمایه سقف برای شاخص کل تعیین می‌کنند اما؛ هر بار این سطوح با قدرت شکسته می‌شود. نظرسنجی‌ها نیز از سرایت جو خوشبینی بین سهامداران حکایت می‌کند.

شاخص کل تا چه سطحی صعودی می‌کند؟

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، دماسنج بازار سرمایه در معاملات روز جاری به کانال ۴۲۲ هزار واحد رسید و همچنان یک نفس رو به صعود حرکت می‌کند. به این ترتیب، در سال ۹۸ بازدهی بازار سهام به ۱۳۷ درصد رسید که جالب توجه است.

در ابتدای هفته گذشته در خصوص وضعیت شاخص کل بورس تهران نظرسنجی انجام شد که طی آن، ۴۷ درصد از شرکت کنندگان اعتقاد داشتند که رقم شاخص کل به بیش از ۴۲۰ هزار واحد صعود خواهد کرد.

در این میان، ۴۵ درصد محدوده ۳۹۰ تا ۴۲۰ هزار واحد را متصور شدند اما؛ تنها میزان اندکی به افت شدید شاخص باور داشتند.

بر اساس نتیجه این نظرسنجی، فقط ۵ درصد از افراد، شاخص را بین ۳۶۰ تا ۳۹۰ هزار واحد می‌دیدند و ۳ درصد نیز سطوحی کمتر از ۳۶۰ هزار واحد را تصور کرده بودند.

شاخص کل تا چه سطحی صعودی می‌کند؟

شاخص کل هفته گذشته را در کانال ۴۱۱ هزار واحد به پایان رساند؛ بنابراین، نظر ۴۵ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی آبسیم پلاس درست از آب درآمد و ۴۷ درصد نگاه بسیار خوش‌بینانه و ۸ درصد در حالت بی اعتمادی و بدبینی قرار داشتند.

اولین روز کاری هفته گذشته با جهش فوق العاده ۱۰ هزار واحدی شاخص آغاز شد و جو خوشبینی شدیدی را به بازار تزریق کرد. شاید همین موضوع عاملی شد تا اغلب سهامداران ارقامی بیش از ۴۲۰ هزار واحد را تصویرسازی کنند؛ هر چند که عبور از این رقم در معاملات هفته جاری رقم خورد.

در حالی که تمام تلاش‌ها برای عبور شاخص کل از سطح ۴۰۰ هزار واحد تا هفته‌های قبل از آن میسر نشده بود اما؛ در هفته گذشته از سقف ۴۰۰ هزار واحد عبور کرد.

به نظر شما شاخص کل بورس تهران تا چه رقمی صعود می‌کند؟!

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: