تعداد بازدید : ۱۰۴۴
کد خبر : ۲۰۷۹۶۳
مدیرعامل کارگزاری بانک آینده در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۵
اگر موانع قانونی برای پذیرش شرکت ها و عرضه اولیه‌های بزرگ برطرف شود شرکت‌های بزرگ می‌توانند عرضه اولیه داشته باشند.

اصلاح درجهت ثبات بازار

احمد اشتیاقی مدیرعامل کارگزاری بانک آینده در ارزیابی بازار به بورس نیوز اظهار کرد:
استراحت یک هفته‌ای برای بازاری که رشد خوبی داشته لازم است. برای ادامه دار بودن روند صعودی و نرمال نگه داشتن این شرایط، اصلاح بازار گزینه مناسبی است. کلیت بازار مشکلی ندارد و کماکان سهام‌های بنیادی از جمله هلدینگ‌ها و بخشی از سهام پتروشیمی، معدنی و فلزی با افزایش قیمتی و معامله بیش از ارزش ذاتی مواجه نشدند و به طور کلی شاخص در وضعیت بدی قرار ندارد هرچند که تعدادی از سهم‌ها بیش از ارزش ذاتی خود در حال معامله هستند و همچنین وزنی هم که بازار به تجدید ارزیابی‌ها می‌دهد بیش از ارزش واقعی آن هست و سرمایه گذاران در این رابطه باید محتاطانه خرید کنند.
وی در ادامه عنوان کرد: جریان پولی که وارد شده اگر در سهم‌های عرضه اولی سرمایه گذاری شود کمک زیادی به رشد بازار خواهد کرد تا پول جدید به سوی سهام شرکت‌های کوچک که بالای ارزش ذاتی معامله می‌شوند نرود. در این مقطع می‌توانند موانع قانونی و پذیرشی عرضه اولیه‌های بزرگ را برطرف کنند تا شرکت‌های بزرگ عرضه اولیه داشته باشند.    مدیرعامل کارگزاری بانک آینده با اشاره به حفظ نقدینگی در بازار گفت: اگر تا به امروز خروج نقدینگی اتفاق نیفتاده به دلیل عدم جذابیت در بازار‌های موازی بوده و اگر بازار‌های موازی جذاب و با رشد مواجه شوند سرمایه گذار تشخیص می‌دهد از بازاری که رشد کرده پول خود را خارج و به بازاری که در مرحله رشد هست منتقل می‌کند. سهم‌های بنیادی که ظرفیت خوبی دارند و در حقیقت آینده خوبی برای آن‌ها متصور هستیم از لحاظ ارزش ذاتی، می‌توانند بستر مناسبی برای جریان پول مضاعفی که وارد بازار شده باشند و سهم‌هایی که دورنمای خوبی ندارند و فقط به دلیل هجوم پول سرگردان با رشد قیمت مواجه شده اند مناسب این نقدینگی نیستند و مطمئنا تازه واردان متضرر خواهند شد اما؛ به محض اینکه بازار دیگری جذاب شود پول به آن سو خواهد رفت.
اشتیاقی در پایان خاطرنشان کرد: گنجایش و جذابیت برای عرضه اولیه در بازار وجود دارد و آگاهی مردم نیز افزایش پیدا کرده و نباید دغدغه ثابت شدن شاخص در این اعداد یا افزایش آن را داشته باشیم، باید کنترلی که حراست می‌کند از روند عرضه اولیه بیشتر شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: