تعداد بازدید : ۶۲۸۲
کد خبر : ۲۱۱۹۴۴
حجم مبنایی به اندازه کل شرکت؛
۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰
گویا حواشی دستورالعمل جدید سازمان بورس در خصوص حجم مبنا تمامی ندارد و کار را برای بسیاری از سهم‌ها به قدری دشوار کرده که در برخی موارد جزو غیرممکن‌ها است.

شاهکار جدید سازمان بورس

به گزارش بورس نیوز، تغییر فرمول محاسبه حجم مبنا از سوی سازمان بورس حواشی بسیاری را به دنبال داشته و بسیاری از سهم ها را به حاشیه کشانده است.

به عنوان مثال، بر اساس قانون جدید سازمان بورس، حجم مبنای "فجوش" که در بازار پایه زرد فرابورس حضور دارد، به ۱۰.۳ میلیون سهم افزایش یافت. این در حالی است که تعداد سهام این شرکت نیز ۱۰.۳ میلیون است.

بعبارتی، تنها در صورتی حجم مبنای "فجوش" در یک روز پر می‌شود که کل سهام شرکت جابجا شود!!!

البته این نکته را نیز باید مدنظر داشت که آخرین معامله این سهم در نهمین روز شهریور ماه سال جاری انجام گرفت و پس از آن، این نماد بسته شد.

شاهکار جدید سازمان بورس

مرادی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
اون چیزی نیست . شاهکار جدید تر بورس ؛سیمان غرب باسرمایه ۵۰۰ میلیون ; حجم مبنا شده ۳۷۰۰۰۰۰ هزار شده .در حالیکه چدن با سرمایه : ۱.۷B .حجم مبنا ۳۸۰۰۰۰ هزار تومان است.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
البته دیروز13میلیون حجم مبناداشت امروزاصلاح کردن وبه 10میلیون تغییردادن
امید برازنده اکباتانی
Germany
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۴
این یه کلاه برداری هست
سازمان بورس و اوراق بهادار ، با اعمال قوانین جدید من درآوردی
مشغول کلاه برداری کردن از سهام دارن است
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۴
این تنها بازار سرمایه نیست بلکه ایران چهل سال چنین اداره می شود در اول بگویم شهدای ما ارزشمند ترین افراد در کشورمان هستند ودر هر خانواده ایرانی قطعا یک عزیز از دست رفته در میدان جنگ داریم اما مشکل کشور خانواده های این شهدا هستند که فقط بخاطر این اتفاق سمتهای کلیدی کشور را در اختیار خود گرفته اند بد.ونه داشتن تجربه وسواد کافی ودر نهایت ایران واقتصاد را نابود کرده اند
بهزادشایان
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۴
تادیدن یجاداره آباد میشه سریع دست بکارشدن تاخرابش کنن.بازارمالی بااین همه قانون الکی فقط باعث خروج سرمایه ازبورس میشه.اینا باید فارکسو مدیریت کنن بورس ایران براشون کوچیکه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۵
با وضع این قانون های من دراوردی باید شاهد جهش قیت دلار باشیم وتورم بالا واین سری شورش سراسری کاشکی یکم تفکر بود تازه اقتصاد داشت راه خودشو پیدا می کرد به زودی نتیجه اینبی تدبیری رو شاهد هستیم اون هم موقعی که رهبر بر لزوم حمایت از بازار سرمایه تاکید داره
محمد همایی
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۵
سلام وقتی کارگزاری ها ناتوان از یک عرضه اولیه هستند چه لزومی دارد که دو تا باشد سیستم تا ساعت ده هنگ کرده بود نه میشد چیزی خرید و نه فروخت با حجم تازه واردها به بورس که امروز رکورد. زد حدود ۱/۷/۰۰۰/۰۰۰ کد بورسی خواهش میکنم در ارتقا سیستم ها هم یه فکری بکنید
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۵
امید کشور به بورس هست تنها راه نجات کشور همین بورس و تولید داخل ....دیگه خود دانند
مریم
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
بورسی که هرروزیه قانون جدیدبی سروته براش درمییادجای مناسبی برای سرمایه گذاری نیست درست میگن سودکردن وحبابی شده یه شبه هم میریزه وسوخت میشه این نحوه سرمایه گذاری دیگه فایده نداره میرم سکه میخرم میزارم بغل گوشم وزیرسرم تاخیالمم راحت باشه
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: