تعداد بازدید : ۱۰۰۹
کد خبر : ۲۲۲۴۶۵
پیش گشایش؛
۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۳
برای بازار امروز همچنان انتظار معاملات نوسانی و رو به بالا را خواهیم داشت.

انتظار ادامه روند صعودی


آنچه در بازار دیروز گذشت
به گزارش بورس نیوز، روز گذشته همچنان شاهد روندی نوسانی در معاملات بازار سرمایه بودیم. پس از شروع منفی بازار در ساعات ابتدایی شاهد بهبود روند معاملات در ساعات میانی و پایانی بودیم و در نهایت شاخص کل که تا ساعت ۱۰ صبح با بیش از ۳۰ هزار واحد کاهش همراه بود، در پایان معاملات افت اندک ۱۰ هزار واحدی را تجربه کرد و در محدوده ۱ میلیون و ۴۸۲ هزار واحدی ایستاد. به این ترتیب مشاهده می‌شود که همچنان شاخص کل در عبور از مرز روانی ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار واحدی در حال نوسان و دست به دست شدن سهام شرکت‌ها است.

همچنان شاهد غیبت معاملات سهام عدالت در جریان معاملات بازار سرمایه هستیم و از سوی دیگر با عدم تغییر سهام شناور بازار و حتی چه بسا کاهش آن و در کنار همه این‌ها نوسان قیمت ارز در بهای بیش از ۲۰ هزار تومان، ریسک مهم و جدی‌ای بازار را تهدید نمی‌کند.

ارزش معاملات نیز همچنان در محدوده بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان بوده و علی رغم کاهش ارزش نسبت به روز قبل از آن، همچنان روند خوبی را در ارزش معاملات بازار شاهد هستیم.

در خبری از حوزه تولید، حسین مدرس خیابانی اظهار داشت: دو تصمیم خیلی مهم طی روز‌های گذشته از سوی دولت به منظور حمایت از تولید کنندگان و واحد‌های تولیدی صورت گرفته که بر اساس آن، آن دسته از واحد‌های تولیدی که تحت تملک بانک‌ها قرار گرفته بودند، باید به صاحبان اصلی بازگردانده شود. به این معنا که بر اساس ماده ۱۹ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و مصوبه شورای پول و اعتبار بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری ملزم به فروش املاک و دارایی‌های مازاد خود هستند و چنانچه بانک‌ها اقدام به تملیک واحد‌های تولیدی کرده باشند مالک اولیه در صورت تقاضا و دارا بودن شرایط که بعداً اعلام خواهد شد می‌تواند نسبت به بازپس گیری واحد تولیدی تملیکی خود اقدام کند.


نایب رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار جزییات حذف مالیات شرکت‌هایی که می‌خواهند بورسی شوند را تشریح کرد.

حسن امیری در گفتگو با ایسنا، با اشاره به تسهیل فرایند پذیرش شرکت‌ها در بازار سرمایه، اظهار کرد: ماده‌ای در قانون مالیات‌ها وجود دارد که می‌تواند مالیات قطعی شده یک شرکت را عطف به ماسبق کند. این مصوبه کمک می‌کند که عطف به ما سبق شدن پرونده‌های قطعی شده مالیاتی دیگر اتفاق نیفتد. وی با تاکید بر اینکه موضوع حسابرسی مطرح نیست، توضیح داد: به عبارت دیگر اگر یک پرونده مالیاتی قطعی شده‌ای وجود داشته باشد، دیگر ممیز به آن ورود پیدا نمی‌کند. همه اطلاعات سنوات گذشته شرکتی که در بازار سرمایه پذیرش می‌شود، روی کدال قرار می‌گیرد و منتشر می‌شود. طبق تصمیم جدید اگر پرونده‌های قطعی شده‌ای وجود داشته باشد دیگر ممیز مالیاتی به آن ورود پیدا نمی‌کند.

در خبری از بازار ارز، همزمان با افزایش قیمت ارز، بازارساز با افزایش عرضه مانع از تشدید نوسانات و سوداگری دلالان شد؛ طی یک هفته گذشته بازارساز حدود ۵۰۰میلیون دلار در بازار عرضه کرده است.

عرضه‌های سنگین ارز از سوی بازارساز که از هفته قبل آغاز شده درحالی ادامه دارد که امروز نیز بازارساز ۱۲۰ میلیون دلار وارد بازار کرده است که تنها ۶۰۰ هزار دلار فروش رفته است.

بعد از افزایش قیمت ارز در روز‌های اخیر و ثبت رکورد‌های نجومی برای دلار، با ورود بازارساز و افزایش عرضه مدار قیمتی ارز تغییر جهت داد و بر همین اساس ترمز گرانی بیشتر دلار کشیده شد.

بازارساز از روز سه‌شنبه هفته قبل با عرضه سنگین مانع از رشد بیشتر قیمت‌ها در بازار شد؛ دیروز و امروز عرضه بازارساز نسبت به روز‌های گذشته بسیار بیشتر بوده است.

بازار امروز
برای بازار امروز همچنان انتظار معاملات نوسانی و رو به بالا را خواهیم داشت. همان گونه که در ابتدای این گزارش نیز ذکر شد، با توجه به عدم افزایش سهام شناور و ممنوع شدن معاملات سهام عدالت توسط متولیان اقتصادی و بازار سرمایه، ریسک چندانی متوجه بازار نیست و انتظار ادامه روند صعودی را در هفته‌های پیش رو خواهیم داشت.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۱
اینکه میگویم مختص بورسِ فردا یا هر روز دیگر نبست بلکه یک استدلال منطقی و کلی برای بلند مدت و برای هر متغیری در طول زمان میباشد .هرآنچه مثل ارزش شاخص بورس که کف دارد (بدلیل حداقل قیمت اسمی سهام ۱۰۰ تومان) ولی سقف ندارد ، برآیند حرکت صعودی و روبه بالا خواهد داشت. در عمل هم چنین بوده. حتی  کشورهایی که تورم منفی دارند مثل ژاپن، بیشتر از کشورهای جهان سوم و تورم زده رونق و  رشد متعادل بورس دارند. اینها از رونق بورس در جهت رونق اقتصاد و کاهش تورم بدرستی استفاده کرده اند و نه از طریق لجبازی با روند طبیعی بازار و چسبیدن به بازارهای غیر شفاف و غیر مولد غیر رسمی و دلالی  کوچه خیابانی، یا سنگاپور که قطب بورس جهانی است و خود چندان صنعتی نیست ولی با تامین سرمایه شرکتهای بزرگ الکترونیکی توازن تجاری مثبت بالایی دارد و حتی با سرمایه گذاریهای بالا از بهترین دانشگاههای علو م و تکنولوژی برخوردار است، البته این موفقیت آنها یک شَبه و راحت بدست نیامده و حمایت همه جانبه را می طلبد که الحمدالله اینجا هم تازه ولی کمی دیر شروع شده.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: