تعداد بازدید : ۱۰۲۳
کد خبر : ۲۲۵۳۳۴
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد: 
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷
وقفه‌های طولانی و مشکلات سیستمی ورود حوزه‌های خرید و فروش در مدت زمان بیست دقیقه تا نیم ساعته راهکار دیگری به جز اخذ ناخواسته تصمیم ۲ زمانه شدن معاملات بورس را باقی نگذاشته بود.
 
اجبار بازار به اخذ تصمیم زمان بندی معاملات
 
فردین آقابزرگی، مدیرعامل کارگزاری بانک رفاه در خصوص ۲ زمانه شدن معاملات بورس به خبرنگار بورس نیوز گفت:برخی تصمیمات خاص بنا به شرایط و در جهت هدایت فضای معاملاتی اتخاذ شده که یک نوع استراتژی به حساب می‌آید و گاهی ممکن است به دلیل محدودیت تصمیمی گرفته شود، در خصوص طرح پیشنهادی ساعت بندی معاملات بازار سرمایه بحث اجبار وجود داشت که برای جلوگیری از ایجاد وقفه در روند معاملات چاره‌ای جز قسمت بندی نبود.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: البته فضای ایجاد شده به نظر مناسب نیست چرا که در یک محیط اقتصادی زمینه برای ایجاد شبهات و فرصت استفاده از نوسانات بازار سوال برانگیز خواهد شد، اما؛ نبود زیرساخت و امکانات کافی چاره‌ای به جز اخذ این تصمیم و اجرای روش مذکور را باقی نگذاشته بود.

وی افزود: وقفه‌های طولانی و مشکلات سیستمی ورود حوزه‌های خرید و فروش در مدت زمان بیست دقیقه تا نیم ساعته راهکار دیگری به جز اخذ ناخواسته این تصمیم را باقی نگذاشته بود.

آقابزرگی در پایان اضافه کرد: بهترین مدل اجرای "چرخشی بودن" آن هاست که با نبود امکانات زیرساختی مناسب، حداقل متعادل‌تر به نظر می‌رسد. 

به گزارش بورس نیوز، علی صحرایی مدیرعامل بورس تهران با اشاره به ۲ زمانه شدن معاملات بورس از شنبه آتی، اظهار کرد: از هفته آینده سهام صنایع مختلف در دو زمان ۸:۳۰ تا ۱۱ و ۱۱ تا ۱۳ هرروز کاری معامله خواهند شد. عمده معاملات گروه‌ها از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۱ و گروه صنایع بزرگ نیز از ساعت ۱۱ تا ۱۳ انجام می‌شود البته از روز قبل اطلاع‌رسانی در خصوص صنایع مشخص و بازه زمانی معاملات صورت می‌گیرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
پرداخت سود

پرداخت سود "مداران" از ابتدای شهریورماه

شرکت داده پردازی ایران از زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
تقسیم سود ۳۱۵ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۳۱۵ تومانی در مجمع "سبجنو"

مجمع عمومی شرکت سیمان بجنورد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ برگزار شد.

"وسکرد" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت سرمایه گذاری استان کردستان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ برگزار خواهد شد.

"کخاک" به مجمع رفت

مجمع عمومی شرکت صنایع خاک چینی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: