تعداد بازدید : ۹۲۵
کد خبر : ۲۲۵۳۳۴
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد: 
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷
وقفه‌های طولانی و مشکلات سیستمی ورود حوزه‌های خرید و فروش در مدت زمان بیست دقیقه تا نیم ساعته راهکار دیگری به جز اخذ ناخواسته تصمیم ۲ زمانه شدن معاملات بورس را باقی نگذاشته بود.
 
اجبار بازار به اخذ تصمیم زمان بندی معاملات
 
فردین آقابزرگی، مدیرعامل کارگزاری بانک رفاه در خصوص ۲ زمانه شدن معاملات بورس به خبرنگار بورس نیوز گفت:برخی تصمیمات خاص بنا به شرایط و در جهت هدایت فضای معاملاتی اتخاذ شده که یک نوع استراتژی به حساب می‌آید و گاهی ممکن است به دلیل محدودیت تصمیمی گرفته شود، در خصوص طرح پیشنهادی ساعت بندی معاملات بازار سرمایه بحث اجبار وجود داشت که برای جلوگیری از ایجاد وقفه در روند معاملات چاره‌ای جز قسمت بندی نبود.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: البته فضای ایجاد شده به نظر مناسب نیست چرا که در یک محیط اقتصادی زمینه برای ایجاد شبهات و فرصت استفاده از نوسانات بازار سوال برانگیز خواهد شد، اما؛ نبود زیرساخت و امکانات کافی چاره‌ای به جز اخذ این تصمیم و اجرای روش مذکور را باقی نگذاشته بود.

وی افزود: وقفه‌های طولانی و مشکلات سیستمی ورود حوزه‌های خرید و فروش در مدت زمان بیست دقیقه تا نیم ساعته راهکار دیگری به جز اخذ ناخواسته این تصمیم را باقی نگذاشته بود.

آقابزرگی در پایان اضافه کرد: بهترین مدل اجرای "چرخشی بودن" آن هاست که با نبود امکانات زیرساختی مناسب، حداقل متعادل‌تر به نظر می‌رسد. 

به گزارش بورس نیوز، علی صحرایی مدیرعامل بورس تهران با اشاره به ۲ زمانه شدن معاملات بورس از شنبه آتی، اظهار کرد: از هفته آینده سهام صنایع مختلف در دو زمان ۸:۳۰ تا ۱۱ و ۱۱ تا ۱۳ هرروز کاری معامله خواهند شد. عمده معاملات گروه‌ها از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۱ و گروه صنایع بزرگ نیز از ساعت ۱۱ تا ۱۳ انجام می‌شود البته از روز قبل اطلاع‌رسانی در خصوص صنایع مشخص و بازه زمانی معاملات صورت می‌گیرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: