تعداد بازدید : ۳۲۸۲
کد خبر : ۲۲۸۰۹۵
مدیر امور اعضا شرکت بورس تاکید کرد:
۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷
علی بهشتی روی _ مدیر امور اعضا شرکت بورس
مجازات‌هایی طبق بند ۶ ماده ۷ و با استناد به بند‌های ۳، ۴ و ۵ ماده ۱۵ دستورالعمل انضباطی کارگزاران برای سفارش های غیر متعارف وضع شده است.

مجازات برای ورود سفارش های نامتعارف

 
 
به گزارش بورس نیوز علی بهشتی روی- مدیر امور اعضا شرکت بورس در یادداشتی نوشت:
متاسفانه در روز‌های گذشته شاهد ورود سفارش‌های با حجم نامتعارف در سامانه معاملات هستیم، اردر‌هایی که با حجم‌های ۱ عددی، ۱۰ عددی و کلا حجم‌های بسیار کوچک وارد سامانه معاملات شده و ارزش معاملاتی نداشته و صرفا با سنگین‌تر کردن تعداد سفارش‌ها در نهایت منجر به اخلال در روند قیمت گذاری منصفانه و عادلانه سهام می‌شوند. پیرو اطلاعیه‌ها و تذکراتی که در روز‌های گذشته در این خصوص داده شده، هنوز شاهد این نوع از تخلف هستیم که به شدت باعث نارضایتی همه فعالین بازار سرمایه شده است.
مجازات‌هایی که طبق بند ۶ ماده ۷ و با استناد به بند‌های ۳، ۴ و ۵ ماده ۱۵ دستورالعمل انضباطی کارگزاران در اینخصوص وضع شده اند، عبارتند از:
برای کارگزار موجب محرومیت از انجام معاملات حداکثر تا ۶۰ روز کاری.
برای مدیران یا کارکنان کارگزاری حسب تشخیص و میزان تخلف صورت گرفته:
تذکر کتبی؛ اخطار کتبی؛ محرومیت از انجام برخی فعالیت‌های مشخص در کارگزاری مربوط یا سایر کارگزاری‌ها تا یکسال؛ تعلیق مجوز‌ها یا گواهی‌نامه‌های صادره توسط سازمان، کانون‌های مربوط یا بورس‌ها یا بازار‌های خارج از بورس حداکثر به مدت یکسال؛ لغو مجوز‌ها یا گواهی‌نامه‌های صادره توسط سازمان، کانون‌های مربوط یا بورس‌ها یا بازار‌های خارج از بورس.
در صورت لغو مجوز‌ها یا گواهی‌نامه‌های صادره، متخلف تا یکسال از تاریخ اجرای رأی، از دریافت مجدد مجوز یا گواهی‌نامه‌های مربوط محروم خواهد شد و در صورت احراز شرایط دریافت مجوز یا گواهی‌نامه مربوط در مدت یاد شده، مجوز یا گواهی‌نامه پس از انقضای مدت مذکور، صادر خواهد شد.

در انتها یادآور می‌شود که خواسته نهاد ناظر تسلط همه فعالین، به قوانین بازار سرمایه و رعایت موارد مطروحه در دستورالعمل انضباطی کارگزاران و سایر آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌های مرتبط است.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
اگر پیشگشایش حذف شود می توان گفت اقدام عملی صورت صورت گرفته است
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
دمت گرم
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: