انعقاد چهار قرارداد شتاب‌دهی میان تیم‌های فناور و شتاب‌دهنده‌ها
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۹
همزمان با برگزاری رویداد پیوند به عنوان رویداد بهم رسانی صاحبان ایده‌های استارت‌آپی با شتابدهنده‌ها ۴ قرارداد شتابدهی میان تیم‌های فناور و شتابدهنده‌ها به امضا رسید.

خواندن ۲ دقیقه

قرارداد شتابدهی در رویداد پیوند+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، نخستین رویداد پیوند به منظور بهم‌رسانی صاحبان ایده‌های استارت‌آپی در نخستین مراحل شکل‌گیری ایده و شتابدهنده‌های دانش بنیان به عنوان عامل صندوق نوآوری و شکوفایی در زمینه جلبک و صنعت ساختمان، صبح امروز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه آغاز به کار کرد.

این رویداد پیوند به دو حوزه جلبک و صنعت ساختمان اختصاص خواهد داشت. فناوری‌هایی که در حوزه جلبک جزییات طرح خود را به شتابدهنده‌های دانش بنیان معرفی خواهند کرد شامل "تولید زیست توده هماتوکوکوس پلوویالیس حاوی آستاگزانتین"، "تولید محرک رشد گیاهی همراه با ریز جلبک"، "تولید آستازانتین در گرید انسانی از ریز جلبک"، "استخراج رنگدانه‌های طبیعی از ریز جلبک‌ها"، "استخراج آلژینات از جلبک"، "تولید و استحصال رنگدانه‌های جلبکی" و "تولید مکمل غذایی و دارویی بر پایه میکروجلبک" است.

همچنین طرح‌هایی که برای جذب شتابدهنده در نخستین رویداد پیوند در حوزه صنعت ساختمان توانمندی‌های خود را معرفی خواهند کرد، شامل طرح توجیه ربات‌های خدماتی، طرح سنتز پلیمر با قابلیت جذب CO ۲، طرح دیوارباغ، طرح ژئوکان، Silencer، طرح اصلاح و ارتقاء خواص روسازی آسفالتی، بهسان، اِویمو و مدل‌سازی سازه با استفاده از بسته آموزشی ارغوان است.

فعالیت شتابدهنده‌ها، هزینه‌های چشمگیری دارد و با ریسک‌های مختلفی نیز همراه است؛ بنابراین در اغلب کشورها، نهاد‌های دولتی و عمومی، با کمک‌های بلاعوض از این نوع فعالیت‌ها حمایت می‌کنند. صندوق نوآوری و شکوفایی نیز در راستای کمک به تحقق و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان، تکمیل زنجیره ایده تا بازار و تجاری‌سازی نوآوری‌ها، دستاورد‌های پژوهشی و اختراعات و کاربردی کردن دانش از فعالیت شتابدهی ایده‌های فناورانه حمایت می‌کند.

این حمایت از طریق رویداد «پیوند» به این شکل خواهد بود که ایده‌پردازان و استارت‌آپ‌هایی که هنوز به مرحله MVP نرسیده‌اند، طی فراخوانی شناسایی شده و آماده ارائه به شتابدهنده‌ها می‌شوند.

در طی مراسم رونمایی از سلسله رویداد‌های پیوند؛ معرفی استارت‌آپ‌های حوزه زیستی و مسکن که به صورت مجازی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، قرارداد‌های تولید میان شتابدهنده‌ها و تیم‌های فناور به امضا رسید.

قرارداد شتابدهی در این رویداد به این شرح است:

طرح "سنتز پلیمر با قابلیت جذب CO ۲" میان تیم فناور و یک شتابدهنده

طرح "تولید آلژینات از جلبک" میان پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی و یکی از شتابدهنده‌ها

طرح "تولید و استحصال رنگدانه‌های جلبکی" میان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی و یک شتابدهنده

طرح "تولید نسل جدید سیمان و آجر نسوز با مقاومت" بالا میان تیم فناوری و یکی از شتابدهنده‌ها


  • بیشتر بخوانید:

نقش انکارناپذیر استارت آپ‌ها در ایجاد اشتغال

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: