کد خبر : ۲۵۵۵۷۳
مدیرعامل فرابورس در نشست خبری پذیره نویسی "استقلال" و "پرسپولیس":
۱۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۵
نشست خبری پذیره‌نویسی سهام سرخابی‌ها در محل وزرات اقتصاد با حضور رئیس سازمان خصوصی‌سازی، مدیرعامل فرابورس ایران و مدیران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برگزار شد.

سهامداران هیجان زده نشوند/

به گزارش بورس نیوز، در ابتدای نشست خبری پذیره‌نویسی سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در فرابورس، حسین قربان‌زاده، رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: ورود این دو باشگاه به بازار سرمایه اتفاقی است که سال‌هاست منتظرش بودیم.وی افزود: این دو باشگاه میراث ورزشی هستند و در دل میلیون‌ها هوادار جا دارند و این وظیفه مسئولان وزارت ورزش و وزارت اقتصاد را بیشتر می‌کند.

رئیس سازمان خصوصی سازی بیان کرد: خصوصی سازی این دو باشگاه از سال ۷۶ مطرح شد و از سال ۸۸ باشگاه‌ها در فهرست شرکت‌های قابل واگذاری قرار گرفتند و این اتفاق فردا مصادف میلاد امام حسین (ع) محقق خواهد شد.

قربان زاده در خصوص واگذاری بلوکی این دو باشگاه با تاکید بر اینکه باید تا شهریور ماه سال آینده کمتر از ۵۰ درصد سهام این دو باشگاه در اختیار دولت باشد، ادامه داد: مذاکرات برای عرضه بلوکی آغاز شده، شرکت‌های بزرگ که توانایی و علاقه‌مندی و از همه مهم‌تر اهلیت و صلاحیت را دارند، مورد بررسی قرار می‌گیرند.

وی در ادامه عنوان کرد: واگذاری به صورت مزایده خواهد بود، اما به دلیل جایگاه خاص این دو باشگاه نسبت به اهلیت سهامدار مدیریتی حساسیت ویژه‌ای وجود دارد. رئیس جمهور نیز روی این موضوع تاکید ویژه داشته‌اند.

سهامداران هیجان‌زده نشوید

میثم فدایی، مدیرعامل فرابورس ایران نیز در ادامه این نشست با اشاره به اینکه پروژه ورود این دو باشگاه به بازار سرمایه، بزرگ و پرچالش بود، گفت: ورود من به فرابورس با آغاز جدی این پروژه همراه شد. همکاری سازمان خصوصی‌سازی و باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال بسیار عالی و ستودنی بود.

وی در ادامه توضیح داد: محیط قانونی فعالیت دو باشگاه در بازار سرمایه را به هر دو باشگاه تبیین کردیم. موارد افشای اطلاعات هر دو باشگاه به طور کامل انجام شده است.

 مدیرعامل فرابورس ایران گفت: از همه دست اندرکاران و مردم خواهشمندیم که در معاملات از ایجاد هر گونه هیجان خودداری کنند، ایجاد هیجان در هر سهمی شامل قانون مقابله با تخلفات سازمان بورس می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با هماهنگی سازمان خصوصی‌سازی در عرضه اولیه سهام، هر سهام‍دار خرد می‌تواند برای خرید سهام هرکدام از باشگاه‌ها ۳۰۰ هزار تومان درخواست ثبت کند. سرمایه‌گذاران حتما اطلاعیه‌ها را مطالعه کنند.

فدایی ادامه داد: فرابورس یک پلتفرم خرید و فروش سهام است و توصیه به خرید و فروش هیچ سهامی ندارد.

مدیرعامل فرابورس درباره نظارت‌های حاکم بر روند معاملات سهام سرخابی‌ها و سایر مسائل مهم در روند پذیره‌نویسی سهام گفت: عددی که فردا در پذیره‌نویسی سهام سرخابی‌ها، به عنوان قیمت عرضه اولیه تعیین می‌شود، توسط کارشناسان رسمی دادگستری و هیئت واگذاری تایید شده است.

وی ادامه داد: اگر کانالی اغواگری کند مثل سایر سهام، ورود کرده و برخورد می‌کنیم، در معاملات ثانویه فرابورس، هم معاملات و هم فضای مجازی رصد می‌شود.

فدایی در ادامه تصریح کرد: از این به بعد مدیران باشگاه‌ها به فعالیت‌های اقتصادی برای بهبود وضعیت درآمدی بپردازند و اجازه دهند قیمت‌گذاری را بازار انجام دهد. مانند سایر سهام مورد معامله در بازار سهام، نظارت دائمی بر روند معاملات این دو سهام وجود دارد و در صورت بروز هرگونه دستکاری قیمتی، معاملات تایید نمی‌شود.

در ادامه این نشست، آجرلو، مدیرعامل باشگاه استقلال با اشاره به اینکه ما می‌خواهیم خانه شیشه‌ای بسازیم، گفت: قصد داریم از این به بعد در بازار سرمایه شفاف باشیم و قصد داریم از معدن فوتبال با مشارکت مردم، ثروت تولید کنیم.

وی در ادامه عنوان کرد: همیشه ترسانده بودند که این دو تیم امنیتی هستند، اما رئیس جمهور تصمیم را گرفتند. فردا آغاز یک اتفاق بزرگ در فوتبال حرفه‌ای ایران است و مردم مالکان باشگاه‌هایی می‌شوند که همیشه در کنار این باشگاه‌ها بودند.

در ادامه این نشست رضا درویش، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس نیز گفت: یک رویای ۳۰ و چند ساله فردا به حقیقت می‌پیوندد، نخستین بار در سال ۶۸ این موضوع مطرح شد، و بعد از سال‌ها این پروژه بزرگ و ملی محقق می‌شود.

قربان زاده درخصوص عرضه فردا توضیح داد: عرضه فردا یک تیر با چند نشان است، پول هم در باشگاه می‌رود، هم سهامدار خرد منتفع می‌شود و هم مردم. پس اساسا مردم باید مطالبه کنند پول به خزانه دولت نرود، برای همین به روش فعلی عرضه اولیه انجام می‌شود تا پول به سهامدار عمده نرسد بلکه به شرکت تزریق شود.

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: فردا این دو باشگاه ۱۰۰ درصد خصوصی نمی‌شوند بلکه سفری آغاز شده که فردا تازه ایستگاه نخست است و قطار روی ریل در حال حرکت است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: