کد خبر : ۲۶۰۸۰۸
نائب رئیس هیئت مدیره شرکت پتروشیمی فن آوران گفت:
۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۵
نائب رئیس هیئت مدیره شرکت پتروشیمی فن آوران گفت: باتوجه به اینکه فن آوران یکی از تولیدکنندگان متانول بوده و روش تولید آن با پتروشیمی‌های دیگر متفاوت است، نسبت به متانول سازان دیگر پتانسیل بهتری دارد.

روش تولید متانول پتروشیمی فن آوران متفاوت است/تولید اسید استیک در

محمدجواد بدری،نائب رئیس هیئت مدیره شرکت پتروشیمی فن آوران در گفتگو با بورس نیوز، اظهار کرد: باتوجه به اینکه فن آوران یکی از تولیدکنندگان متانول بوده و روش تولید آن با پتروشیمی‌های دیگر متفاوت است، نسبت به متانول سازان دیگر پتانسیل بهتری دارد. زیرا قیمت بهای تمام شده پایین دارد، نسبت گاز مصرفی این پتروشیمی به تولید کمتر است.

وی افزود: اما پتروشیمی فن آوران موضوع دیگری دارد. این شرکت تولیدکننده اسید استیک و منوکسید کربن نیز است. منوکسید کربن که برای تولید تی تی آی و ام دی آی به کارون ارسال می‌شود. از طرفی اسید استیک نیز تولید می‌کند که اسید استیک در زنجیره ارزش اثرگذار خواهد بود.

نائب رئیس هیئت مدیره "شفن" در این باره ادامه داد: به پتروشیمی تندگویان اسید استیک می‌دهد. در هفته میزان ۲۰۰۰ تن به بورس اسید استیک می‌دهد. این پتانسیل فن آوران است که نسبت به دیگر تولیدکنندگان متمایز شده است.

وی درخصوص برنامه سال جدید مالی بیان کرد: در حوزه انرژی برنامه‌های خوبی داریم. پروژه سیتو کپچرینگ را داریم که وابستگی به خوراک مان را به پتروشیمی مارون و رازی کم می‌کند و بتوانیم این خوراک را خودمان تولید کنیم که این مساله در سودآوری شرکت تاثیرگذار است. همچنین یکی از پروژه‌های سیتوکپچرینگ را داریم که پروژه بزرگی خواهد بود.

بدری درباره ارزشگذاری پتروشیمی فن آوران گفت: در دو سال گذشته ارزش گذاری را انجام دادیم. پیش بینی ما این است که این موضوع طلب ما را پوشش می‌دهد. ارزش گذاری باید از طرف دادگستری نیز انجام شود.

 

پایان مطلب

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: