تعداد بازدید : ۱۶۴۱
کد خبر : ۱۹۵۶۷۴
خوب‌ها و بد‌های هفته؛
۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
دست یابی به کانال جدید شاخص کل در هفته جاری به همراه عرضه اولیه کوچک دیگر از فرابورس و حاشیه‌های فراوان قوانین جدید بازار پایه، بازار سرمایه را در کانون توجهات سرمایه گذاران قرار داده است.

به گزارش واحد سنجش و راه حل‌های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت با رشد ۴.۱ درصدی شاخص کل، نمایشی خوش از خود نشان داد و توانست خود را به کانال ۲۹۰ هزار واحد برساند.

بر اساس مباحث تکنیکال، دست یابی به کانال ۳۰۰ هزار واحد چندان دور از انتظار نیست و به اعتقاد اکثر کارشناسان، در کوتاه مدت این سقف نیز لمس خواهد شد.

«ثاژن» دیر رسید، اما دست پر آمد

در معاملات این هفته، نماد «ثاژن» که مدت‌های مدید در توقیف به سر می‌برد بازگشایی نسبتا مطلوبی داشت و توانست در مدت دو روز معاملاتی، ۶۴ درصد بازدهی عاید سهامداران منتظر خود کند و بخشی از تلخ کامی‌های آن‌ها در این مدت را جبران کند.

«غنوش» و «بسویچ» هر دو با رشد قیمت حدود ۲۸ درصدی، در جایگاه بعدی قرار گرفتند و نماد تازه عرضه شده «فسازان» نیز ۲۶ درصد دیگر بر قیمت خود افزود و مجموع بازدهی خود از زمان عرضه اولیه را به ۶۶ درصد رساند.

«ثاژن» دیر رسید، اما دست پر آمد

در میان شرکت‌های زیان‌ده هفته دوم شهریور ماه، نماد‌های بازار پایه به وفور دیده می‌شود. رتبه اول زیان‌ده‌ترین سهم هفته به «وحافظ» با افت قیمت ۲۶ درصدی تعلق می‌گیرد. «شرنگ»، «شس»، «کفرآور» و بسیاری دیگر از سهم‌های بازار پایه در رده‌های بعدی قرار گرفته اند.

نگاهی به فهرست ۲۰ شرکت زیان‌ده هفته به خوبی اوضاع بازار پایه را نشان می‌دهد؛ چرا که تمام این ۲۰ شرکت در بازار پایه حضور دارند.

«ثاژن» دیر رسید، اما دست پر آمد

نگاهی کلان‎تر به بازار سرمایه می‌اندازیم.

صنعت «پیمانکاران صنعتی» بهترین عملکرد را از خود به نمایش گذاشت و ۱۷.۵ درصد رشد شاخص را در کانامه این هفته خود به ثبت رساند. گروه‌های «فنی و مهندسی» و «استخراج نفت گاز جز اکتشاف» به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم صنایع پربازده ایستادند.

«ثاژن» دیر رسید، اما دست پر آمد

زیان‌ده‎ترین صنعت هفته نیز به نام «وسایل ارتباطی» ثبت شد که ۹ درصد در مسیر نزولی حرکت کرد. «سایر حمل و نقل» و «چاپ و انتشار» دیگر صنایع سرخ بازار سهام بودند.

«ثاژن» دیر رسید، اما دست پر آمد

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: