تعداد بازدید : ۹۱۸
کد خبر : ۱۹۵۴۵۷
شبکه پرترافیک در خطوط «وبملت»؛
۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۴
با توجه به حجم بالای جابه‌جایی نقدینگی از درگاه شاپرک، تلاش بانک‌ها برای افزایش سهم خود از تراکنش‌های این درگاه قابل توجه است.

به گزارش واحد سنجش و راه حل‌های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، نگاهی به جایگاه سامانه شاپرک در اقتصاد ملی نشان می‌دهد که ۱۵.۶ درصد از نقدینگی کشور به تراکنش‌های شاپرک مربوط می‌شود.

در چهارمین ماه از سال جاری بالغ بر ۲۶۴ هزار میلیارد تومان، ارزش تراکنش‌های شاپرک بود که ۹۸ درصد آن به خرید کالا و خدمات مربوط می‌شود و ۸۸ درصد از درگاه کارتخوان‌های فروشگاهی عبور می‌کند.

در این بین، نگاهی به سهم بانک‌ها از بازار پرتراکنش شاپرک می‌اندازیم.

شاپرک بر شانه کدام بانک‌ها می‌نشیند!

بر اساس آخرین آمار‌ها و گزارش‌های موجود، «بانک ملت» با سهم ۲۴.۲ درصدی از تعداد و سهم ۲۳.۶ درصدی از مبلغ تراکنش‌های شاپرک، با اختلاف فاحش، بالاترین سهم از پذیرش تراکنش‌های شاپرک را به خود اختصاص داده و رتبه نخست را در بین تمام بانک‌های پذیرنده دارا است.

شاپرک بر شانه کدام بانک‌ها می‌نشیند!

بانک ملی ایران با سهم ۱۱.۹ درصدی از تعداد تراکنش ها، رتبه دوم را دارد و بانک کشاورزی در جایگاه سوم ایستاده است.

از نظر مبلغ تراکنش نیز رتبه‌های اول و دوم در اختیار «بانک ملت» و بانک ملی ایران قرار دارد اما؛ بر خلاف تعداد تراکنش، بین بانک‌های «صادرات ایران» و کشاورزی جابه‎جایی صورت گرفته و «بانک صادرات» رتبه سوم را به نام خود ثبت کرده است.

شاپرک بر شانه کدام بانک‌ها می‌نشیند!

بر اساس گزارش ها، بالاترین سهم تعدادی از تراکنش‌های ابزار کارتخوان فروشگاهی به بانک‌های «ملت»، «ملی ایران» و «صادرات ایران» تعلق دارد.

هر چند که بانک «ملت» از نظر تعداد تراکنش از درگاه ابزار موبایلی از بانک «آینده» جلوتر است اما؛ بانک «آینده» نسبت به حجم تراکنش‌های خود، بالاترین سهم از پذیرش تراکنش‌های هر بانک در زمینه ابزار‌های موبایلی را دارد. پس از آن، بانک‌های «ملت» و «ملی ایران» قرار دارند.

شاپرک بر شانه کدام بانک‌ها می‌نشیند!

طی بررسی‌های انجام شده مشخص شد که در تیر ماه بانک‌های «آینده» و «خاورمیانه» در کل به ترتیب ۲.۵ و ۰.۱ درصد از تعداد تراکنش‌های کارتی شبکه پرداخت کشور را در اختیار داشته‌اند که در مقایسه با کل تعداد تراکنش‌های کارتی در شبکه پرداخت، سهم بسیار ناچیزی محسوب می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: