تعداد بازدید : ۱۰۹۵
کد خبر : ۱۹۵۴۷۷
جابه‌جایی سنگین در «بکهنوج»؛
۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳
کاهش نرخ فروش نیروگاه شوباد عرصه را بر «بکهنوج» تنگ کرده و ارقام سرخ را در تابلو‌ها به نمایش گذاشته است.

کارت ضمانت این نیروگاه به اتمام رسید

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، شرکت «تولید برق ماه تاب کهنوج» در مرداد ماه با کسب ۲۵ میلیارد تومان درآمد، مجمع عایدی خود در ۵ ماهه نخست سال جاری را به رقم ۱۲۶ میلیارد تومان رساند. در نگاه ماهانه مبلغ درآمد ۸ درصد رشد نسبت به مرداد ماه سال گذشته نشان می‌دهد اما؛ در مجموع عملکرد ۵ ماهه شاهد افت ۱۶ درصدی درآمد عملیاتی هستیم.

کارت ضمانت این نیروگاه به اتمام رسید

مهمترین دلیل پیشی گرفتن مبلغ فروش در چند ماه اخیر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته آن است که نرخ ارز مبنای تعدیل نرخ خرید برق تضمینی از ارز مبادله‌ای در سال گذشته به نرخ ارز ETS در سال جاری تغییر کرده است. البته این نکته را نیز باید مدنظر داشت که قرارداد تضمینی واحد‌های گازی یک و دو نیروگاه شوباد به پایان رسیده و از این پس برق تولیدی این دو واحد در بازار برق به فروش می‌رسد که نرخ آن نسبت به نرخ برق در قرارداد خرید تضمینی کمتر است.

پایان دوره خرید تضمینی واحد‌های گازی نیروگاه شوباد سبب شد تا «بکهنوج» در دوره ۶ ماهه منتهی به تیر ۹۸ با زیان ناخالص مواجه شود؛ در حالی که بهای تمام شده نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییر خاصی نداشته و تنها کاهش نرخ فروش نیروگاه شوباد عرصه را بر این شرکت تنگ کرد. نتیجه آن شد که سود انباشته ۹۲ میلیارد تومانی که تا پایان سال مالی منتهی دی ۹۷ به بار نشسته بود، اکنون به زیان انباشته ۵۳ میلیارد تومانی مبدل شود.

در نظر روز گذشته آبسیم پلاس، ۶۲ درصد از سهامداران موقعیت خود در نماد «بکهنوج» را فروش اعلام کردند و ۳۸ درصد دیگر گزینه خرید را انتخاب کردند.

کارت ضمانت این نیروگاه به اتمام رسید

بر این اساس، در معاملات روز یک شنبه هفته جاری شاهد حضور ۴۲۹ خریدار و ۳۴۵ فروشنده بودیم. بنابراین، هر چند که تعداد خریداران بیشتر بود، اما قدرت فروشندگان بر خریداران چربید و شاهد فشار عرضه در این نماد و افت قیمت بودیم. در معاملات روز جاری نیز شاهد تشکیل صف فروش در نماد «بکهنوج» هستیم. به این ترتیب، نتیجه نظرسنجی بر تابلوی معاملات این سهم برقی نیز به نمایش درآمد.

«بکهنوج» از ابتدای سال جاری تا روز گذشته بالغ بر ۱۱۰ درصد رشد قیمت در تابلوی معاملات بازار سرمایه داشته که طی معاملات امروز بخشی از آن را پس گرفت.

در مدت یاد شده حقوقی‌ها عزم خروج از «بکهنوج» را داشتند و ۴۴ میلیارد تومان از سهام این شرکت با به حقیقی‌ها فروختند.

این سهم سال جاری را چندان پرقدرت آغاز نکرد و و تقریبا تا اواسط تیر ماه با نوسان اندک معاملات خود را سپری کرد اما؛ از آن زمان به بعد وارد کانال صعود شد و بعد از گذشت ۴ ماه از سال، روی خوش به سهامداران خود نشان داد. در مدت اخیر همزمان با اوج‎گیری حجم معاملات، روند صعودی سهم به مانع خورده و شاهد قرمزپوش شدن قیمت در نماد «بکهنوج» هستیم.

کارت ضمانت این نیروگاه به اتمام رسید

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.