تعداد بازدید : ۳۹۷
کد خبر : ۱۹۷۱۲۹
مدیرعامل بورس کالای ایران خبر داد؛
۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۷
مدیرعامل بورس کالای ایران از آغاز معاملات گواهی سپرده پسته از روز سه شنبه هفته جاری خبر داد.

به گزارش بورس نیوز، حامد سلطانی نژاد اظهار کرد: معاملات گواهی سپرده پسته از روز سه‌شنبه هفته جاری در حالی در بورس کالای ایران آغاز می‌شود که دو انبار پذیرش شده آماده تحویل محصول پسته از باغداران هستند.

وی افزود: از سه شنبه هفته جاری، نماد معاملاتی گواهی سپرده کالایی پسته فندقی طبیعی خندان ۳۲-۳۰ شرکت طلای سبز زرند در بورس کالای ایران گشایش می‌یابد و همزمان با فصل برداشت، آماده تحویل محصول از مشتریان و انجام معامله در بورس است.

مدیرعامل بورس کالای ایران ادامه داد: نماد معاملاتی گواهی سپرده کالایی شرکت سبز دانه کویر نیز درهفته گذشته در بورس فعال شد و آماده پذیرش محصول مشتریان بوده و منتظر هستیم نماد معاملاتی این انبار نیز در چند روز آینده بازگشایی شود.

سلطانی نژاد بیان کرد: دو انبار به عنوان نخستین انبار‌های تحت کلید بورس در شهرستان‌های زرند و سیرجان پذیرش شدند و آماده هستند که محصول باغداران پسته‌کار را برای صدور گواهی سپرده کالایی مطابق ضوابط و استاندارد‌های تعیین شده تحویل بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود با اوج‌گیری برداشت محصول در استان‌های پسته‌خیز، به تعداد انبار‌های بورسی افزوده شود تا هم در سایر شهرستان‌های استان کرمان و هم در سایر استان‌های پسته‌خیز مانند خراسان و سمنان امکان تحویل‌گیری محصول باغداران توسط انبار‌های تحت کلید بورس فراهم شود.

مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: بورس کالا در جهت بهبود تجارت داخلی و صادراتی پسته به عنوان مهمترین محصول صادراتی کشور در بخش کشاورزی، پس از آغاز معاملات پسته در قالب گواهی سپرده کالایی طی هفته جاری، راه‌اندازی معاملات قرارداد‌های آتی پسته را در دستور کار دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: