تعداد بازدید : ۴۷۳
کد خبر : ۱۹۸۵۷۴
در هفته گذشته صورت گرفت؛
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳
معاملات پسته آتی به تنهایی توانست با تک نماد خود برای سررسید آذر ماه ۱۳۹۸ سهم ۶۲ درصدی را در ارزش کل معاملات به ثبت برساند.

اولین هفته کاری شلوغ معاملات پسته آتی

به گزارش بورس نیوز، طی معاملات در هفته گذشته معامله‌گران در حالی تعداد ۱۵۳ هزار و ۲۹۰ قرارداد را بر پایه سه محصول زعفران، زیره سبز و پسته فندقی منعقد کردند که معاملات آتی پسته اولین هفته کاری خود را پشت سر گذاشت. اما به تنهایی توانست با تک نماد خود برای سررسید آذر ماه ۱۳۹۸ سهم ۶۲ درصدی را در ارزش کل معاملات به ثبت برساند.

در سررسید مذکور معامله‌گران تعداد ۳۴ هزار و ۱۳۴ قرارداد به ارزشی بیش از ۳۷۷۵ میلیارد و ۸۴۴ میلیون ریال را منعقد کردند. این تعداد قرارداد در حالی در اولین هفته معاملاتی برای محصول پسته فندقی ۳۲-۳۰ رقم خورد که این حجم معادل دادوستد بیش از ۳۴۱۳ تن محصول بوده است.

قرارداد آتی زعفران نگین با سررسید مهر ماه ۹۸ نیز به دلیل آن که آخرین هفته معاملاتی خود را سپری کرد، تعداد ۶۰۴۰ قرارداد به ارزش ۴۸ میلیارد و ۷۰۲ میلیون ریال منعقد شد که هر دو متغیر به صورت مساوری با کاهش ۸۶ درصدی نسبت به هفته پیش از آن مواجه شدند.

همچنین، حجم معاملات آتی زعفران نگین برای تحویل در آبان ماه سال جاری به ۵۷ هزار و ۹۸۲ قرارداد منعقده رسید و ارزش ۴۸۲ میلیارد و ۴۰۵ میلیون ریالی برای این نماد ثبت شد.

معامله‌گران همچنین تعداد ۱۰۷۱ قرارداد آتی زعفران رشته‌ای را برای تحویل در آبان ماه سال جاری منعقد کردند و ارزش ۷ میلیارد و ۶۱۸ میلیون ریالی را برای آن به ثبت رساندند.

۱۳ هزار و ۶۱ قرارداد آتی زیره سبز نیز برای سررسید آبان ماه ۱۳۹۸ به ارزش ۴۳۳ میلیارد و ۵۰۴ میلیون ریال منعقد شد و در سررسید آذر ماه همین قرارداد نیز معامله‌گران با انعقاد بیش از ۴۱ هزار قرارداد ارزش ۱۳۹۰ میلیارد و ۶۶۲ میلیون ریالی را رقم زدند. به این ترتیب، سررسید آذر ماه قرارداد آتی زیره سبز با این حجم و ارزش معاملاتی، سهم بیش از ۲۲ درصدی را از ارزش کل معاملات به خود اختصاص داد و پس از قرارداد آتی پسته پرگردش‌ترین نماد این هفته در بازار آتی بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.