تعداد بازدید : ۲۹۲۴
کد خبر : ۱۹۹۷۱۲
کوره‌ها پس از ۱۴ سال روشن شد؛
۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱
مدیرعامل پتروشیمی ایلام گفت: واحد الفین مجتمع پتروشیمی ایلام (الفین سیزدهم) به عنوان تنها واحد الفین در غرب کشور، مهمترین واحد فرآیندی و ورودی اصلی خوراک این پتروشیمی محسوب می‌شود.

شاپور تقی پور، مدیر عامل پتروشیمی ایلام در همین رابطه به بورس نیوز گفت: فرآیند راه اندازی الفین، با روشن کردن کوره و در واقع نرمال سازی آن آغاز می‌شود. 
 
وی ادامه داد: البته این امر، فرآیندی زمان بر بوده و بین ۶ الی ۸ ماه به طول می‌انجامد. 

مدیرعامل پتروشیمی ایلام با اشاره به روند" آماده سازی" تا "تولید الفین" اظهار داشت: بعد از روشن شدن کوره، برای رسیدن به مرحله تولید لازم است فرآیند‌ها به صورت عملیاتی اجرا و هیدروکربن تزریق شود.

وی این اتفاق را گامی بزرگ بعد از گذشت ۱۴ سال عنوان کرد و افزود: امید می‌رود فرآیند راه اندازی به همین ترتیب ادامه یابد. 

تقی پور در خصوص تولید این محصول گفت: این امر تا انتهای سال جاری یا اوایل سال بعد به مرحله تولید تجاری خواهد رسید.

واحد الفین پتروشیمی ایلام به دلیل کراکینگ خوراک‌های گازی و مایع در کوره و تولید محصولاتی، چون اتیلن، پروپیلن، بنزین پیرولیز، برش‌های چهار کربنه و سوخت مایع به عنوان واحد مادر سایر واحد‌های پایین دست واحد‌های پلیمری همچون پلی اتیلن سنگین و پلی پروپیلن، پلی استایرن و واحد‌های شیمیایی دیگر مانند گلایکل‌ها و آروماتیک‌ها در حال فعالیت است.

"خصوصی سازی"، "تغییر متعدد سهامدار"، "تحریم" و "عدم تامین به موقع منابع مالی "در کنار دیگر مشکلات همیشگی طرح‌های پتروشیمی از جمله عوامل تاخیر در راه اندازی عمده الفین سیزدهم بود؛ که با واگذاری سهام عمده پتروشیمی ایلام از سال ۹۳ به هلدینگ خلیج فارس اجرای این طرح تسریع پیدا کرد. 

فاز دوم این پتروشیمی در سال جاری راه اندازی خواهد شد و اگر واحد‌های «الفین» در سرویس قرار گیرد تامین بودجه و افزایش سرمایه از سوی سرمایه‌گذارانی، چون شرکت "پترول"، "شستا"، "مارون" و "تاپیکو "صورت می‌گیرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: