تعداد بازدید : ۱۷۰۳
کد خبر : ۲۰۰۴۹۸
مقصد بعدی نقدینگی کجاست؟
۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳
شواهد موجود حاکی از آن است که به سبب انتظارات تورمی احتمالا شاهد خروج پول از صندوق‌های درآمد ثابت و سپرده‌های بانکی باشیم.

گردش صندوق‌ها بر مدار بازار سهام

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، افزایش قیمت بنزین انتظارات از رشد قیمت‌ها را بالا برده و فعالان اقتصادی حداقل در کوتاه مدت اثرات تورمی آن را بر بازار سهام مثبت می‌پندارند.

به دلیل اثر ژانویه و انتظارات تورمی، دلار نیز مسیر صعودی اما؛ ملایم خود را آغاز کرده و کانال ۱۲ هزار تومان را لمس کرد و برآورد می‌شود این رشد تا پایان هفته ادامه یابد.

نفت نیز حرکت کم‌شتاب خود را آغاز کرده و وارد کانال ۶۳ دلار شد. به علاوه، اهالی بازار سرمایه همچنان در انتظار تصویب آیین‌نامه افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها از سوی هیئت دولت هستند.

در نظرسنجی چند روز پیش آبسیم پلاس، از ۳۹۸۹ نفر شرکت‌کننده در پاسخ به این سوال که "با توجه به جهش دلار تا کانال ۱۲ هزار تومان، تورم ناشی از افزایش قیمت بنزین و احتمال تصویب آیین نامه تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دولت، نقدینگی موجود در صندوق‌های با درآمد ثابت چه رفتاری خواهد داشت؟" ۵۱ درصد معتقدند که "از این صندوق‌ها خارج و وارد بازار سهام می‌شود".

۲۳ درصد بر این باورند که "نقدینگی از صندوق‌ها خارج و به سمت بازار ارز می‌رود".

گردش صندوق‌ها بر مدار بازار سهام

شایان ذکر است که ۲۰ درصد افراد گزینه "عدم تغییر نقدینگی موجود در صندوق‌های فیکس" را انتخاب کردند و تنها ۶ درصد رأی به گزینه "خروج نقدینگی از بازار سهام و ورود به صندوق‌های فیکس" داده‌اند.

بررسی‌های آبسیم پلاس و شواهد موجود حاکی از آن است که مطابق با نتیجه نظرسنجی انجام شده، به سبب انتظارات تورمی احتمالا شاهد خروج پول از صندوق‌های درآمد ثابت و سپرده‌های بانکی باشیم اما؛ این که نقدینگی صندوق‌ها کدام بازار را نشانه‌گیری کند، جای بررسی بیشتر دارد!

به نظر شما مقصد بعدی نقدینگی صندوق‌ها و سپرده‌های بانکی کدام بازار خواهد بود؟!

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: