کد خبر : ۲۰۰۴۹۸
مقصد بعدی نقدینگی کجاست؟
۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳
شواهد موجود حاکی از آن است که به سبب انتظارات تورمی احتمالا شاهد خروج پول از صندوق‌های درآمد ثابت و سپرده‌های بانکی باشیم.

گردش صندوق‌ها بر مدار بازار سهام

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، افزایش قیمت بنزین انتظارات از رشد قیمت‌ها را بالا برده و فعالان اقتصادی حداقل در کوتاه مدت اثرات تورمی آن را بر بازار سهام مثبت می‌پندارند.

به دلیل اثر ژانویه و انتظارات تورمی، دلار نیز مسیر صعودی اما؛ ملایم خود را آغاز کرده و کانال ۱۲ هزار تومان را لمس کرد و برآورد می‌شود این رشد تا پایان هفته ادامه یابد.

نفت نیز حرکت کم‌شتاب خود را آغاز کرده و وارد کانال ۶۳ دلار شد. به علاوه، اهالی بازار سرمایه همچنان در انتظار تصویب آیین‌نامه افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها از سوی هیئت دولت هستند.

در نظرسنجی چند روز پیش آبسیم پلاس، از ۳۹۸۹ نفر شرکت‌کننده در پاسخ به این سوال که "با توجه به جهش دلار تا کانال ۱۲ هزار تومان، تورم ناشی از افزایش قیمت بنزین و احتمال تصویب آیین نامه تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دولت، نقدینگی موجود در صندوق‌های با درآمد ثابت چه رفتاری خواهد داشت؟" ۵۱ درصد معتقدند که "از این صندوق‌ها خارج و وارد بازار سهام می‌شود".

۲۳ درصد بر این باورند که "نقدینگی از صندوق‌ها خارج و به سمت بازار ارز می‌رود".

گردش صندوق‌ها بر مدار بازار سهام

شایان ذکر است که ۲۰ درصد افراد گزینه "عدم تغییر نقدینگی موجود در صندوق‌های فیکس" را انتخاب کردند و تنها ۶ درصد رأی به گزینه "خروج نقدینگی از بازار سهام و ورود به صندوق‌های فیکس" داده‌اند.

بررسی‌های آبسیم پلاس و شواهد موجود حاکی از آن است که مطابق با نتیجه نظرسنجی انجام شده، به سبب انتظارات تورمی احتمالا شاهد خروج پول از صندوق‌های درآمد ثابت و سپرده‌های بانکی باشیم اما؛ این که نقدینگی صندوق‌ها کدام بازار را نشانه‌گیری کند، جای بررسی بیشتر دارد!

به نظر شما مقصد بعدی نقدینگی صندوق‌ها و سپرده‌های بانکی کدام بازار خواهد بود؟!

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: