تعداد بازدید : ۱۵۰۹
کد خبر : ۲۰۰۴۹۸
مقصد بعدی نقدینگی کجاست؟
۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳
شواهد موجود حاکی از آن است که به سبب انتظارات تورمی احتمالا شاهد خروج پول از صندوق‌های درآمد ثابت و سپرده‌های بانکی باشیم.

گردش صندوق‌ها بر مدار بازار سهام

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، افزایش قیمت بنزین انتظارات از رشد قیمت‌ها را بالا برده و فعالان اقتصادی حداقل در کوتاه مدت اثرات تورمی آن را بر بازار سهام مثبت می‌پندارند.

به دلیل اثر ژانویه و انتظارات تورمی، دلار نیز مسیر صعودی اما؛ ملایم خود را آغاز کرده و کانال ۱۲ هزار تومان را لمس کرد و برآورد می‌شود این رشد تا پایان هفته ادامه یابد.

نفت نیز حرکت کم‌شتاب خود را آغاز کرده و وارد کانال ۶۳ دلار شد. به علاوه، اهالی بازار سرمایه همچنان در انتظار تصویب آیین‌نامه افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها از سوی هیئت دولت هستند.

در نظرسنجی چند روز پیش آبسیم پلاس، از ۳۹۸۹ نفر شرکت‌کننده در پاسخ به این سوال که "با توجه به جهش دلار تا کانال ۱۲ هزار تومان، تورم ناشی از افزایش قیمت بنزین و احتمال تصویب آیین نامه تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دولت، نقدینگی موجود در صندوق‌های با درآمد ثابت چه رفتاری خواهد داشت؟" ۵۱ درصد معتقدند که "از این صندوق‌ها خارج و وارد بازار سهام می‌شود".

۲۳ درصد بر این باورند که "نقدینگی از صندوق‌ها خارج و به سمت بازار ارز می‌رود".

گردش صندوق‌ها بر مدار بازار سهام

شایان ذکر است که ۲۰ درصد افراد گزینه "عدم تغییر نقدینگی موجود در صندوق‌های فیکس" را انتخاب کردند و تنها ۶ درصد رأی به گزینه "خروج نقدینگی از بازار سهام و ورود به صندوق‌های فیکس" داده‌اند.

بررسی‌های آبسیم پلاس و شواهد موجود حاکی از آن است که مطابق با نتیجه نظرسنجی انجام شده، به سبب انتظارات تورمی احتمالا شاهد خروج پول از صندوق‌های درآمد ثابت و سپرده‌های بانکی باشیم اما؛ این که نقدینگی صندوق‌ها کدام بازار را نشانه‌گیری کند، جای بررسی بیشتر دارد!

به نظر شما مقصد بعدی نقدینگی صندوق‌ها و سپرده‌های بانکی کدام بازار خواهد بود؟!

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: