تعداد بازدید : ۳۴۸
کد خبر : ۲۰۰۸۷۶
عضو کمیسیون عمران مجلس:
۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: به طور قطع روش تولید مسکن از جمله مشارکتی یا پیمانکاری مهم است، اما مهم‌تر از آن، راهکار توانمندسازی متقاضیان برای خرید مسکن است.

راهکار توانمندسازی متقاضیان برای خرید مسکن مهم است

به گزارش بورس نیوز، حسن خسته‌بند دررابطه با رویکرد وزارت راه و شهرسازی مبنی بر تولید انبوه مسکن به صورت مشارکتی، اظهار کرد: با توجه به کمبود مسکن در کشور، دولت باید از هر روشی برای تولید مسکن و تأمین نیاز مردم به مسکن استفاده کند.

وی افزود: تنها موضوع مورد توجه در تولید مسکن باید متراژ آن‌ها باشد، از این رو ساخت واحد‌های زیر ۸۰ متر باید در اولویت قرار بگیرد، زیرا با توجه به افزایش قیمت ها، مردم توان خرید مسکن با متراژ بالا را ندارند.

نماینده مردم بندرانزلی در خانه ملت ادامه داد: این مسئله در معاملات مسکن در یک سال اخیر نیز مشاهده شد، زیرا مطابق آمار‌ها میزان خرید و فروش مسکن با متراژ بالای ۱۰۰ متر کاهش قابل توجهی پیدا کرده و بالعکس خرید و فروش خانه‌های با متراژ زیر ۸۰ متر همچنان پررونق است.

عضو کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: به طور قطع روش تولید مسکن از جمله مشارکتی یا پیمانکاری مهم است، اما مهم‌تر از آن، راهکار توانمندسازی متقاضیان برای خرید مسکن است، بنابراین دولت باید از تولید انبوه مسکن، مکانیزم‌های متفاوتی را برای ارائه تسهیلات خرید مسکن در نظر بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: شاید یک مسکن به روش مشارکتی ساخته شود و و آن واحد در بازار با قیمت روز به فروش برسد، اما این مساله مهم است که دولت باید تسهیلات مناسب و ارزان قیمت، در اختیار متقاضیان قرار دهد تل قدرت مالی خریداران افزایش یابد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: