تعداد بازدید : ۴۹۲
کد خبر : ۲۰۱۰۲۸
در هفته گذشته رقم خورد؛
۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸

بازار گرم قرارداد آتی پسته و زعفران در بورس کالا

به گزارش بورس نیوز، در جریان معاملات هفته گذشته در بازار مشتقه بورس کالای ایران معامله گران تعداد ۳۳۵ هزار و ۲۲۰ قرارداد آتی را به ارزشی نزدیک به ۸۵۰۰ میلیارد ریال منعقد کردند.

همچنین، در جریان معاملات هفته قبل ۴۴ هزار و ۸۸۹ قرارداد آتی پسته برای دو سررسید آذر و بهمن ماه ۱۳۹۸ منعقد شد که ارزشی بیش از ۵۰۴۷ میلیارد ریال را رقم زد.

معامله‌گران تعداد ۲۷۴ هزار و ۸۰۰ قرارداد آتی زعفران نگین را نیز در حالی منعقد کردند که قرارداد مذکور با دو سررسید دی و اسفند ماه ۹۸ پیگیر معاملات خود بود. ارزش معاملات این قرارداد در مجموع به رقمی بیش از ۳۰۵۱ میلیارد و ۵۳۸ میلیون ریال رسید.

۵۶۲۰ قرارداد آتی زعفران پوشال معمولی نیز در سه سررسید آبان، دی و اسفند ۹۸ منعقد شد و ارزش ۴۴ میلیارد و ۵۶۱ میلیون ریالی را در پی داشت.

در جریان معاملات هفته گذشته ۹۹۱۱ قرارداد آتی زیره سبز در دو سررسید آبان و آذر ۱۳۹۸ به ارزشی حدود ۳۵۵ میلیارد و ۶۵۲ میلیون ریال منعقد شد و در پایان هفته نیز سررسید آبان ماه به دوره تحویل رسید و به معاملات خود پایان داد.

این در حالی است که معامله گران این هفته شاهد بازگشایی نماد معاملاتی سررسید بهمن ماه ۱۳۹۸ قرارداد آتی زیره سبز خواهند بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: