تعداد بازدید : ۱۳۳۰
کد خبر : ۲۰۱۱۹۷
دبیرکل کانون نهاد‌های سرمایه‌گذاری ایران در گفتگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۰۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
دبیرکل کانون نهاد‌های سرمایه‌گذاری ایران گفت: نقدینگی سرگردان موجود در بازار سرمایه نشان از اطلاع‌رسانی ضعیف حاکمیت داشته و هر روز مردم به دنبال سیگنال‌های حفظ و جابه‌جایی نقدینگی خود می‌گردند. 
 
اطلاع رسانی ضعیف حاکمیت به مردم/ بازار‌ها ظرفیت جابجایی نقدینگی را ندارد
 
سعید اسلامی بیدگلی، دبیر کل کانون نهاد‌های سرمایه گذاری ایران در خصوص عدم اجرای راهکار مناسب جهت حفظ نقدینگی بازار به بورس نیوز گفت: اقتصاد، درگیر تلاطم‌های بسیار جدی بوده و حجم نقدینگی نیز در کشور بسیار بالاست. 

وی ادامه داد: مردم به دلیل این نوسانات بالا و هر روزه اقتصاد، دائما به فکر حفظ ارزش پول خود بوده و به سمت هر فرصت سرمایه‌گذاری با هدف حفظ ارزش پول، هجوم می‌آورند و تمامی این عوامل باعث ایجاد رفتار‌های هیجانی بالا در کشور خواهد شد.

اسلامی بیدگلی به اتفاقات زیاد با سطح ریسک‌بالا در کشور اشاره داشت و گفت: این اتفاقات در اختیار سیاست‌گذار نیست و حاصل از تصمیمات ناگهانی سیاست‌گذاران است.

وی افزود: گفت‌و‌گوی حاکمیت با مردم به لحاظ اطلاع‌رسانی به نسبت ضعیف بوده و این مردم هستند که دائما سیگنال‌های حفظ و جابه‌جایی نقدینگی خود را جستجو می‌کنند. 

دبیر کل کانون نهاد‌های سرمایه گذاری ایران به نکته‌ای کلیدی در بازار اشاره کرد و افزود: بازار‌ها ظرفیت زیاد جابه‌جایی نقدینگی را نداشته و این تنها مانع برای جابجایی‌های بزرگ نقدینگی در کشور است. 

این اقتصاددان در پایان اظهار داشت: امید می‌رود که ثبات در تصمیم‌گیری‌ها اجرایی شده و برنامه‌ریزی‌ها نیز از پیش اعلام شود؛ نکته قابل توجه این رزو‌های بازار، طرح گرانی بنزین بوده که قطعا این شیوه اجرا و افزایش قیمت حامل‌های انرژی آسیب‌های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی زیادی را برای کشور ایجاد خواهد کرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: