تعداد بازدید : ۳۷۱
کد خبر : ۲۰۵۱۹۶
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:
۱۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۴
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اصل بنگاه‌داری بانک‌ها تا سقف ۴۰ درصد پذیرفته، اما در حال حاضر بانک‌ها بیش از ۵۰ درصد بنگاه‌داری می‌کنند و این موجب بلوکه شدن پول‌های بانک‌ها در بنگاه‌ها شده است.

بانک‌ها بیش از ۵۰ درصد بنگاه‌داری می‌کنند

به گزارش بورس نیوز، حجت الاسلام  مصباحی مقدم، درخصوص چرایی توقف بانک‌ها بر بنگاه‌داری  بیان کرد: علت اصلی بنگاه‌داری بانک‌ها مربوط به مطالبات آنها از بنگاه هایی بوده که موفق به تسویه بدهی های خود نشده اند.

وی افزود: مجموعه مطالبات بانکی به اضافه سود جریمه به قدری انباشته شده که بانک‌ها وثیقه را تملک کرده و به بنگاه‌‌دار تبدیل شده اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: اصل بنگاه‌داری بانک‌ها تا سقف ۴۰ درصد پذیرفته، اما در حال حاضر بانک‌ها بیش از ۵۰ درصد بنگاه‌داری می‌کنند و این موجب بلوکه شدن پول‌های بانک‌ها در بنگاه‌ها شده است.

وی با بیان اینکه بانک‌ها در شرایط فعلی امکان واگذاری بنگاه‌های اقتصادی را آنگونه که باید ندارند افزود: عوامل مختلفی باعث چسبندگی بانک‌ها به این بنگاه شده اند.

حجت الاسلام مصباحی مقدم گفت: بانک‌ها طبق قانون واگذاری بنگاه‌های اقتصادی باید ظرف سه سال این کار را انجام می‌دادند. در حال حاضر این مدت تمام شده و بانک‌ها هنوز هیچ اقدامی انجام ندادند؛ بنابراین بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی باید به بانک‌ها فشار بیاورند تا بنگاه‌ها از طریق بورس به مردم واگذار شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: