تعداد بازدید : ۶۸۲۵
کد خبر : ۲۱۰۳۹۶
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
گروه بانکی‌ها بسیاری از دارایی‌های خود را روز پایانی سال اعلام واگذاری کرده اند.

واگذاری‌های نمادین و فرمالیته بانکی‌ها

علی مولایی ساری مدیرعامل کارگزاری آریانوین در خصوص واگذاری دارایی گروه بانک‌ها و شناسایی سود تسعیر به بورس نیوز اظهار کرد: گروه‌های بانکی‌ها بسیاری از بلوک‌های خود را اعلام واگذاری کرده‌اند و نکته جالب این هست که بسیاری از آن‌ها تاریخ این واگذاری را روز پایانی سال اعلام کرده‌اند؛ نمی‌توان به این واگذاری‌ها خوش‌بین بود و صرفا جهت رفع تکلیف بوده و نمی‌تواند اثری روی بازار بگذارد.

وی ادامه داد: به عنوان مثال، بانک تجارت سهم "رفاه" را در ۲۸اسفند، بانک ملی "وبانک" را ۲۸ام، بانک تجارت "فولاد" را ۷ اسفند، بانک ملی "شفادارو" را ۲۸ام برای عرضه به مزایده گذاشته‌اند و این عرضه‌ها کاملا فرمالیته و نمادین بوده و قرار نیست اتفاقی بیفتد.

وی در رابطه با استقبال از سهم‌های بزرگ عنوان کرد: با توجه به اینکه برخی مسایل نامفهوم هست و بناست چهارم اسفند فروش تعهدی انجام شود و در عمل راهکار مشخصی وجود ندارد؛ استقبال از سهم‌های بزرگ در صورتی افزایش می‌یابد که بازار بداند بنگاه‌های اقتصادی بزرگ قصد افزایش شناوری را نداشته باشند.

مدیرعامل کارگزاری آریانوین در ادامه گفت: بانکی‌ها سیاست یک بام و دو هوا را در پیش گرفته اند، گاهی می‌گویند که خصوصی هستیم و در جای دیگر اذعان می‌کنند که هیئت مدیره را دولت تعیین می‌کند و دولتی هستیم و این یک سیاست ضدونقیضانه است؛ با توجه به قصد خروج دولت از بانک تجارت و پتروشیمی و عرضه اصلی سهام به مردم و عدم اختیار مجمع در تعیین هیات مدیره نمی‌شود سهام را مردم خریداری کنند و مدیریت آن با شخص دیگری باشد، این تعارض باید رفع شود، بازار اگر در این مهم به شفافیت ذهنی برسد استقبال صورت می‌گیرد.

مولایی ساری با اشاره به افزایش قیمت خودرویی‌ها و تکان نخوردن سهام این شرکت‌ها تصریح کرد: گزارش تجدید ارزیابی سایپا ورق را برگرداند و نتوانست انتظارات و امید سهامداران را پاسخ دهد و بازار می‌داند که سایپا با پراید ۶۰میلیون تومانی به سوددهی نخواهد رسید، آن‌ها با قیمت تمام شده می‌فروشند و ارزشمندی شان در تجدید ارزیابی بود که آن هم ۴۴۰درصد بود، خودرویی‌ها اگر حمایت حقوقی‌ها را نداشته باشند دچار ریزش می‌شوند و خوشبینانه در همین جا می‌مانند.

وی در پایان با اشاره به روند شاخص خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه اجلاس fatf در پاریس بیانیه‌ای صادر نکرده و با توجه به تعلیق ایران و قرار گرفتن در بلک لیست به طور مشخص نمی‌توان روند شاخص را تعیین کرد اما؛ اگر دلار ثابت و تا حدودی افزایشی باشد می‌توان ۴۸۰ هزار واحد را برای شاخص متصور شد درغیر این صورت صادرات محور‌ها عقب نشینی خواهند کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: