تعداد بازدید : ۲۵۸۶
کد خبر : ۲۱۰۹۳۳
امروز در بازار سرمایه اتفاق افتاد؛
۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸
شاخص کل امروز بازار سرمایه از کانال ۵۰۰ هزار واحد گذشت.

عبور شاخص از کانال ۵۰۰ هزار واحد

به گزارش بورس نیوز، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستد‌های امروز با رشد مواجه شدند. امروز معامله‌گران در بورس تهران بیش از ۶.۳ میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۷۹۱ هزار نوبت معامله و به ارزش ۴ هزار و ۹۲۹ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

طی روز جاری، گروه فلزات اساسی همچنان با ارزش معاملات ۶۰۴ هزار و ۶۶۴ میلیون تومان در صدر گروه‌های بورسی قرار گرفت، همچنین گروه خودرو با ۴۸۳ هزار و ۸۸۵ میلیون تومان ارزش معاملات و نیز گروه شیمیایی با ارزش ۳۷۴هزار و ۳۲۷ میلیون بیشترین ارزش معاملات را از گروه‌های مختلف بورسی به خود اختصاص دادند.

بر اساس آمار‌های معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۴۸۳۱ واحد رشد معادل ۰.۹۷ درصد به ۵۰۳ هزار و ۷۳۵ واحد، شاخص قیمت وزنی - ارزشی با ۱۲۸۸ واحد افزایش معادل ۰.۹۷ درصد به ۱۳۴ هزار و ۳۲۲ واحد، شاخص کل هم وزن با ۲۹۱۱ واحد رشد معادل ۱.۷۸ درصد به ۱۶۶ هزار و ۲۳۳ واحد، شاخص قیمت هم وزن با ۱۹۳۸ واحد افزایش، معادل ۱.۷۸ درصد به ۱۱۰ هزار و ۷۱۰ واحد، شاخص آزاد شناور با ۸۵۵۱ واحد کاهش، معادل ۱.۳۸ درصد به ۶۲۶ هزار و ۵۶ واحد، شاخص بازار اول با ۳۰۰۳ واحد افزایش معادل ۰.۸۵ درصد به ۳۵۵ هزار ۶۲۷ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۲۰۹۸ واحد رشد معادل ۱.۱۴ درصد، به یک هزار و ۷۱ واحد رسید.

از سویی دیگر امروز ۵ نماد "کچاد" با ۷۸۶ واحد، "فخوز" با ۳۵۹ واحد، "فخاس" با ۳۴۸ واحد، "کگل" با ۳۰۰ واحد و "فولاد" با ۲۹۲ واحد رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

براساس این گزارش، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه‌ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «وسایل ارتباطی با ۱۰۳۵ واحد صعود معادل ۴.۹۳ درصد به ۲۲ هزار و ۳۴ واحد، لاستیک با ۵۷۲۸ واحد افزایش معادل ۴.۳۸ درصد به ۱۳۶ هزار ۴۸۷ واحد، اداره بازار‌های مالی ۲۸ واحد رشد معادل ۴.۲۰ درصد به ۷۰۴ واحد، مواد دارویی ۲۴۹۷ واحد افزایش معادل ۳.۹۱ درصد به ۶۶ هزار و ۴۰۱ واحد، کانه فلزی با ۴۱۶۱ واحد رشد، معادل ۳.۷۰ درصد به ۱۱۶ هزار و ۶۳۹ واحد، کانی غیرفلزی با ۹۴۱ واحد رشد معادل ۳.۳۱ درصد به ۲۹ هزار و ۳۵۱ واحد، محصولات چرمی با (۶۵۱) واحد ریزش معادل (۴.۷۴) درصد به ۱۳ هزار و ۹۶ واحد» رسید.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: