تعداد بازدید : ۲۳۹
کد خبر : ۲۳۵۱۰۷
به دنبال مهلت اعلام سود هر سهم؛
۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۹
معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: به منظور افزایش شفافیت و اعتماد به بازار سرمایه از ناشران خواسته شده تا سود هر سهم تا پایان سال را به بازار اعلام کنند.

بازار سرمایه+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، محمدحسن ابراهیمی سروعلیا، معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار کرد: به منظور افزایش شفافیت و اعتماد به بازار سرمایه از ناشران خواسته شده تا سود هر سهم تا پایان سال را به بازار اعلام کنند.

وی با بیان اینکه این مساله در نامه‌ای به مدیران عامل شرکت‌های تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران اعلام شده، ادامه داد: این اقدام باعث می‌شود سرمایه‌گذاران با تحلیل دقیق‌تر شرکت‌ها و اطمینان از سودآوری آن‌ها به سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه اقدام و از رفتار هیجانی پرهیز کنند.

معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: بدیهی است باتوجه به گزارش‌های سه ماهه اخیر انتظار می‌رود وضعیت سودآوری ۶ماهه دوم بسیاری از شرکت‌ها مناسب باشد.

سروعلیا گفت: با عنایت به پیگیری‌های سهامداران و نهاد‌های نظارتی، مبنی بر درخواست انتشار پیش بینی درآمد هر سهم ناشران، انتشار پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی جاری شرکت‌های تولیدی از طریق فرم " افشای اطلاعات با اهمیت" حداکثر تا ۲۰ بهمن ۹۹ امکان پذیر خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

علامت سوال بر نرخ ارز آزاد 98 / نسخه جبران کاهش درآمدهای نفتی

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "چفیبر" با هم دیدار می‌کنند

شرکت تولید فیبر ایران در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۳مجمع عمومی فوق العاده برگزار می‌کند.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "شپاکسا" به صدا درآمد

شرکت پاکسان در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۹مجمع عمومی برگزار می کند.
مجمع

مجمع "ساروج"نزدیک است

شرکت بین المللی ساروج بوشهر در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ برگزار می‌کند.
افزایش سرمایه

افزایش سرمایه "وثنو" قطعی شد

شرکت سرمایه‌گذاری ساختمان نوین در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ مجمع عمومی فوق العاده برگزار کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: