کد خبر : ۲۵۵۰۲۹
در گفت‌وگو با کارشناس بازار سرمایه مطرح شد:
۰۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۰
دولت و حاکمیت اعتماد سهامداران از بازار سرمایه را سلب کرده و تا زمانی که اطمینان سرمایه گذاران به بازار برنگردد، نمی‌توان به بهبود وضعیت امیدوار شد.

دولت موظف به برگرداندن اعتماد سهامداران

امید کهوندی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز، در خصوص مشکلات عرضه و تقاضا بیان کرد: وضعیت و شرایط عرضه و تقاضا در بورس به رویکرد دولت و نظام در این حوزه بستگی دارد. در واقع دولت و حاکمیت اعتماد سهامداران از بازار سرمایه را سلب کرده و تا زمانی که اطمینان سرمایه گذاران به بازار برنگردد، نمی‌توان به بهبود وضعیت امیدوار شد.

وی ادامه داد: در واقع دولت باید به سهامداران این اطمینان را دهد که از بازار صرفا برای منافع خود استفاده نمی‌کند؛ بنابراین زمانی که دولت از دخالت‌های خود در بورس دست بکشد و سیگنال‌های منفی را که به طور مکرر در بازار بود را از بین ببرد، در این صورت می‌توان گفت اعتماد به بورس برگشته و بازار سرمایه دوباره جایگاه واقعی خود را بدست می‌آورد.


بیشتر بخوانید: روند نزولی در هیجانات بازار سرمایه


کهوندی با اشاره به ارزندگی بازار سرمایه گفت: در حال حاضر با توجه به شرایط فعلی می‌توان گفت بازار در حالت ارزنده قرار گرفته، به طوری که برخی سهم ها، P/E جذابی با ۲ الی ۳ دارند. البته اشخاصی که دانش و مهارت لازم بورس را دارند، در حال خرید این سهم‌ها بوده و به نظر می‌رسد با دید بلندمدت خود قطعا سود خوبی از این خرید‌ها کسب خواهند کرد.

کارشناس بازار سرمایه در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر می‌توان گفت با توجه به تداوم تحریم‌ها رشد اقتصادی منفی در کشور وجود دارد. در واقع تا زمانی که مذاکرات هسته‌ای به سرانجام نرسد، اقتصاد همچنان درجا زده و این رشد منفی را طی می‌کند؛ بنابراین می‌توان گفت بعید به نظر می‌رسد بدون رفع تحریم ها، اقتصاد کشور به رشد مثبتی دست پیدا کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سوددهی

سوددهی "زمگسا" از تابستان تا زمستان

شرکت کشاورزی و دامپروری مگسال از برنامه زمانبندی سود به سهامداران خبر داد.

"تنوین" آماده پرداخت سود شد

شرکت تامین سرمایه نوین از پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
صدای زنگ مجمع

صدای زنگ مجمع "دلر" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت داروسازی اکسیر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۶برگزار می‌شود.

"دتولید" در تدارک برگزاری مجمع شد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت داروسازی تولید دارو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: