تعداد بازدید : ۷۴۹
کد خبر : ۱۹۸۶۸۷
پیش گشایش؛
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۸
انتظار می‌رود با توجه به گزارش‌های عملکرد مناسب شرکت‌های بزرگ و بنیادی و ادامه انتشار این گزارش ها، شاهد افزایش تقاضا در گروه‌های اصلی بازار باشیم.

چراغ سبز گزارش‌های ۶ ماهه در بازار لیدرمحور


آنچه در بازار دیروز گذشت
به گزارش بورس نیوز، در جریان معاملات روز گذشته شاهد بهبود وضعیت قیمت‌ها در گروه‌های اصلی بازار بودیم. به گونه‌ای که شاخص کل که در ساعات ابتدایی بازار با افت بیش از ۲ هزار واحدی به کمتر از ۳۰۰ هزار واحد نیز رسید، در ادامه بازار و با توجه به گزارش‌های عملکرد فصلی مناسب شرکت‌های بزرگ بازار با رشد مواجه شد و در پایان معاملات با رشد بیش از ۷۰۰ واحدی مجددا وارد کانال ۳۰۲ هزار واحدی شد. با این حال شاخص کل هم‌وزن همچنان وضعیت نامناسبی را داشت و روز گذشته نیز ۲ درصد دیگر افت کرد تا همچنان شاهد ادامه روند کاهشی در کلیت بازار باشیم. شاخص کل فرابورس نیز با ۲۶ واحد کاهش به ۳.۷۰۱ واحد رسید.

همچنین در جریان معاملات دیروز شاهد پذیره‌نویسی ۱۰۰ هزار میلیارد ریال اوراق منفعت دولتی بودیم که بیش از ۵۷ هزار میلیارد ریال آن در جریان معاملات روز گذشته خریداری شد. نرخ این اوراق ۱۸ درصد و با سررسید ۳ ساله و مقاطع پرداخت سود ۶ ماهه است.

اقتصاد جهانی
در بازار‌های جهانی شاهد بهبود وضعیت بازار سهام و همزمان افت قیمت طلا در معاملات شب گذشته بودیم. با توجه به اخبار مثبت در خصوص توافق تجاری چین و آمریکا اکثر شاخص‌های بورس در کشور‌های بزرگ با رشد مواجه بود. با این حال قیمت طلا با کاهش اندکی مواجه شد و بهای هر اونس طلا به ۱.۴۸۴ دلار تنزل یافت.
قیمت جهانی نفت نیز اندکی کاهش را تجربه کرد و بر اساس آخرین قیمت‌ها در زمان تنظیم این گزارش بهای هر بشکه نفت خام برنت به ۵۹ دلار رسید و بهای هر بشکه نفت خام آمریکا نیز با کاهش ۰.۳ درصدی به ۵۳.۸۶ دلار رسید.

بهای هر تن روی به ۲.۲۱۰ دلار رسید که نسبت به قیمت‌های هفته گذشته کاهش اندک ۰.۵ درصدی را نشان می‌دهد. همچنین بهای هر تن مس نیز با رشد ۰.۲ درصدی به ۵.۷۸۳ دلار افزایش قیمت یافت.

چراغ سبز گزارش‌های ۶ ماهه در بازار لیدرمحور


کدال نگر

با توجه به موعد انتشار گزارش‌های عملکرد فصلی شرکت‌ها شاهد ترافیک انتشار گزارش‌ها در سامانه کدال هستیم. از جمله گزارش‌های مهم شب گذشته می‌توان به اعلام سود شرکت پتروشیمی زاگرس اشاره داشت. این شرکت در نیمه نخست امسال موفق به کسب سود خالص ۹.۸۷۹ ریال به ازای هر سهم شده است. این در حالی است که سود خالص هر سهم دوره سه ماهه نخست بیش از ۷.۰۵۰ ریال بوده و به این ترتیب شاهد عملکرد ضعیف این شرکت در سه ماهه دوم سال جاری هستیم.

شرکت های‌وب نیز عملکرد بسیار ضعیفی داشت و در حالی که قیمت سهام این شرکت در هفته‌های گذشته به ۱۰.۰۰۰ ریال نیز رسیده بود، نتیجه عملکرد ۶ ماهه این شرکت تنها کسب سود ۱۵۴ ریالی به ازای هر سهم بوده است.

فولاد آلیاژی ایران نیز در ۶ ماهه نخست سال مالی موفق به کسب سود خالص ۴۸۷ ریالی به ازای هر سهم شد که این سود در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش ۲۱۴ درصدی را نشان می‌دهد.

عملکرد قابل توجه ایران تایر در سه ماهه دوم سال مالی نیز از جمله گزارش‌های مهم کدال در روز گذشته بود. این شرکت بر اساس گزارش عملکرد ۶ ماهه موفق به کسب سود خالص ۱.۱۶۶ ریالی به ازای هر سهم شده است. سودآوری شرکت در سه ماهه دوم سال رشد قابل توجهی داشته و در واقع بیش از ۷۰ درصد از سود کسب شده ۶ ماهه مربوط به فصل تابستان بوده است. افزایش نرخ‌های فروش مخصوصا در لاستیک‌های بایاس را می‌توان عامل اصلی تغییرات محسوس سودآوری این شرکت بر شمرد.

بازار امروز
انتظار می‌رود با توجه به گزارش‌های عملکرد مناسب شرکت‌های بزرگ و بنیادی و ادامه انتشار این گزارش ها، شاهد افزایش تقاضا در گروه‌های اصلی بازار باشیم. همچنین در سایر گروه‌ها همچون گروه‌های دارویی با توجه به گزارش‌های مثبت منتشر شده انتظار بهبود وضعیت را خواهیم داشت. با این حال ادامه روند صعودی بازار طی روز‌های آینده و رشد مجدد ارزش معاملات از جمله موضوعات اصلی بازار سرمایه در روز‌های آینده خواهد بود.

چراغ سبز گزارش‌های ۶ ماهه در بازار لیدرمحور

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: