تعداد بازدید : ۲۲۰۵
کد خبر : ۲۰۰۳۴۲
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:یکی از مهمترین مشکلات طرح ملی مسکن بحث سود بالای تسهیلات برای متقاضیان است، مطابق برنامه‌ریزی صورت گرفته، متقاضیان باید ماهانه بین یک میلیون و دویست هزار تومان تا یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان را به عنوان بازپرداخت تسهیلات واریز کنند.

سود بالای تسهیلات، مهمترین مشکل طرح ملی مسکن

به گزارش بورس نیوز، شادمهر کاظم زاده در رابطه با برنامه‌ریزی وزارت راه و شهرسازی برای اجرای طرح ملی مسکن در تمام استان ها، اظهار کرد: به نظر می‌رسد که وزارتخانه برای اجرای طرح ملی مسکن در تمام استان‌ها برنامه‌ریزی دقیق و مشخصی ندارد و تاکنون برنامه شفافی در این رابطه ارائه نشده است.

نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره شهر در خانه ملت افزود: با توجه به روند اجرای طرح ملی مسکن، این نگرانی به وجود می‌آید که اجرای طرح با مشکلات و موانع بسیاری مواجه شود و حتی اجرای طرح در حد حرف و بر روی کاغذ باقی بماند.

وی ادامه داد: مجلس چشم‌انداز روشنی برای اجرای طرح ملی مسکن متصور نیست، از این رو خوب بود که وزارت راه و شهرسازی در دو سال اخیر طرح مذکور را عملیاتی می‌کرد، نه آنکه در پایان عمر دولت تازه طرحی مانند طرح ملی مسکن را آغاز کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین مشکلات طرح ملی مسکن بحث سود بالای تسهیلات برای متقاضیان است، مطابق برنامه‌ریزی صورت گرفته، متقاضیان باید ماهانه بین یک میلیون و دویست هزار تومان تا یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان را به عنوان بازپرداخت تسهیلات واریز کنند.

کاظم زاده بیان کرد: این در حالی است که این طرح با هدف خانه‌دار کردن اقشار ضعیف و متوسط جامعه تهیه و طراحی شد، البته به این مسئله پاسخ داده شود که کدام یک از خانوار‌ها توان پرداخت این تسهیلات را دارند.


عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی باید سازوکار ثبت نام و اجرای طرح ملی مسکن را اصلاح کند تا واقعا افراد نیازمند و خانوار‌های هدف بتوانند نسبت به تأمین مسکن مورد نظرشان اقدام کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: