تعداد بازدید : ۱۰۵۴
کد خبر : ۲۰۳۳۹۳
پیش گشایش؛
۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۰
به نظر می‌رسد که در بازار امروز نیز روند افزایشی در کلیت بازار ادامه داشته باشد.

آهنگ صعود نواخته می‌شود


آنچه در بازار دیروز گذشت
به گزارش بورس نیوز، روز گذشته نیز روند صعودی بازار ادامه داشت و شاخص کل رکورد جدیدی را ثبت کرد. ارزش معاملات نیز همچنان روند افزاینده‌ای نسبت به هفته‌های قبل دارند و ارزش معاملات بازار‌های بورس و فرابورس به بیش از ۳۲ هزار میلیارد ریال رسید. شاخص کل هم وزن همچنان با روند افزایشی سریع‌تری نسبت به شاخص کل در حال ایجاد قله‌های جدید است.


اقتصاد کلان

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در ابلاغیه‌ای به دستگاه‌ها تاکید کرده که هیچ یک از مدیران و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی حق مخالفت با هیچ بخشی از لایحه بودجه ۹۹ و یا درخواست تغییر هیچ بخشی از آن در مجلس را ندارند. به نظر می‌رسد که دولتی‌ها هیچ گونه نگرانی در خصوص تبعات لایحه بودجه سال آینده که بسیار خوش بینانه و در گفتاری دیگر در بخش‌های به صورت وهم آمیزی تهیه شده ندارند. اخذ مالیات از اشخاص حقیقی و حقوقی‌ای که در سال‌های اخیر همواره معافیت مالیاتی داشته‌اند، کاهش هزینه‌های جاری دولت و بسیاری موارد دیگر از جمله نکاتی بود که دولت می‌بایست در شرایط فعلی و کمبود منابع درآمدی در نظر می‌گرفت، لیکن با توجه به ناتوانی مدیریتی و یا تضاد منافع موجود این امکان میسر نشده است.

سرپرست وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه پیشنهاد حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات برنج و شکر ارائه شده، گفت: مطمئن هستیم که با شکر موافقت می‌شود و درباره برنج هم با وزارت صمت مذاکره می‌کنیم.

در خبری در حوزه مسکن، وزیر راه با بیان این‌که بانک اطلاعاتی برای شناسایی خانه‌های خالی نداریم، گفت:با استفاده از داده سازمان‌های مختلف به صورت داده کاوی خانه‌های خالی شناسایی شود. وی افزود: از آنجا که زمان زیادی از این مصوبه گذشته بود، تصمیم گرفته شد سامانه‌ای را طراحی کنیم تا با استفاده از داده‌های سازمان‌های مختلف به صورت داده‌کاوی خانه‌های خالی شناسایی شود.

وی اضافه کرد: به این ترتیب سازمان امور مالیاتی می‌تواند از صاحبان این خانه‌ها مالیات دریافت کند که این کار در حال حاضر انجام شده است. به گفته وزیر راه و شهرسازی، سامانه املاک و اسکان تا پایان سال عملیاتی شده و در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار می‌گیرد.

در خبری در گروه خودروسازی، شاهد رشد تولید خودرو در ایران خودرو به ۲.۰۰۰ دستگاه در روز هستیم. این شرکت خودروساز اعلام کرده که در ادامه روند افزایش تولید و رفع موانع مربوط به قطعات وارداتی و بومی‌سازی بخش زیادی از این قطعات، در حال حاضر تولید روزانه خودرو در این مجموعه به حدود ۲.۰۰۰ دستگاه رسیده است.

بازار امروز
به نظر می‌رسد که در بازار امروز نیز روند افزایشی در کلیت بازار ادامه داشته باشد. با این حال به نظر می‌رسد که سرعت رشد قیمت‌ها با آهنگ آهسته تری روی دهد. ادامه روند افزایشی ارزش معاملات نیز پیش بینی می‌شود.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۷
سهام خودرویی بخصوص گروه سایپا انگار جزو این بازار نیستن چون همیشه منفی و نزولین حتی وقتی شاخص چندهزار واحد مثبته. بنظر میاد توطئه ای در جریانه برای هاپولی کردن سهام خودرویها.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.