تعداد بازدید : ۶۱۵
کد خبر : ۲۰۷۲۳۸
پیش گشایش؛
۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۴
برای بازار امروز نیز ادامه روند افزایشی عرضه‌ها انتظار می‌رود.

پیش گشایش؛

آنچه در بازار دیروز گذشت

به گزارش بورس نیوز، روز گذشته شاهد ادامه روند منفی در کلیت بازار سرمایه بودیم. شاخص کل با افت در حدود یک درصدی به ۴۰۶ هزار و ۸ واحد رسید. با این حال شاخص هم وزن برخلاف شاخص کل روند مثبتی داشت و با افزایش یک درصدی رکورد جدیدی را ثبت کرد و به رقم ۱۲۹ هزار و ۴۲۰ واحد رسید.

همان طور که پیش‌بینی می‌شود گروه پالایشگاهی روند منفی سنگینی داشت و دو نماد "شپنا" و "شبندر" از جمله نماد‌های با اثر منفی در شاخص کل بودند. از دیگر نماد‌های با اثر منفی سنگین بر شاخص کل می‌توان به "فارس"، "اخابر" و "فولاد" اشاره کرد.

ارزش کل معاملات بورس و فرابورس به بیش از ۵۶ هزار میلیارد ریال رسید تا همچنان شاهد حضور نقدینگی در سطح بازار باشیم.

اقتصاد کلان و صنایع
در حوزه کلان اقتصادی شاهد انتشار جدیدترین آمار‌ها از نرخ تورم در کشور بودیم. نرخ تورم سالانه دی ماه ١٣٩٨ برای خانوار‌های کشور به ٣٨,٦ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ١.٤ واحد درصد کاهش نشان می‌دهد. نرخ تورم نقطه‌ای دی ماه ١٣٩٨ در مقایسه با ماه قبل ١,٥ واحد درصد کاهش یافته است. نرخ تورم نقطه‌ای گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» با کاهش ٤.٠ واحد درصدی به ٢٤.٠ درصد و گروه «کالا‌های غیر خوراکی و خدمات» با کاهش ٠.٣ واحد درصدی به ٢٧.٤ درصد رسیده است.

در خبری از صنعت فلزات، طی ۹ ماهه سال جاری ۱۵ میلیون و ۳۹۸ هزار تن شمش فولاد در کشور تولید شد. طی ۹ماهه سال جاری ۱۵ میلیون و ۳۹۸ هزار و ۳۷۰ تن شمش فولاد (بلوم، بیلت و اسلب) در کشور به تولید رسید که بیشترین میزان تولید در این بخش به اسلب اختصاص داشت. طبق آمار مربوط به تولید شمش فولاد در ۹ ماهه امسال، در این مدت ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار و ۲۱۳ تن بلوم، ۳ میلیون و ۶۳۲ هزار و ۳۱۲ تن بیلت و ۷ میلیون و ۹۶۵ هزار و ۸۴۵ تن اسلب در کشور به تولید رسید.

در بازار سرمایه همچنان شاهد انتشار عملکرد ۹ماهه شرکت‌ها هستیم. همچنین برخی گزارش‌های عملکرد ماهیانه شرکت‌ها نیز منتشر شده است. شرکت پتروشیمی آبادان در سه ماهه سوم سال با رشد زیان مواجه شده است. از دیگر گزارش‌ها می‌توان به گزارش فروش ماهیانه آبسال اشاره کرد که با کاهش بیش از ۴۰ درصدی درآمد‌های عملیاتی در دی ماه نسبت به آذر ماه مواجه بوده است. ماشین سازی اراک در دوره سه ماهه منتهی به پایان آذر ماه سال جاری روند زیان خود را مجددا در پیش گرفته و در این مدت زیان خالص ۶۸ میلیارد ریالی را محقق شده است.

بازار امروز
برای بازار امروز نیز ادامه روند افزایشی عرضه‌ها انتظار می‌رود پیش‌بینی می‌شود که در شرایط فعلی و با توجه به افت سودآوری شرکت‌ها در فصل پاییز، شاهد کمرنگ شدن سمت تقاضا و افزایش عرضه‌ها باشیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: