تعداد بازدید : ۶۵۷
کد خبر : ۲۰۷۶۱۱
پیش گشایش؛
۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۵
شرایط بازار سرمایه با توجه به هجوم نقدینگی اوضاع خاصی را تجربه می‌کند و شاهد هیچ گونه اصلاح قیمتی در بازار و به خصوص شرکت‌های کوچک نیستیم.

هجوم نقدینگی

آنچه در بازار دیروز گذشت

به گزارش بورس نیوز، بازار سرمایه همچنان با روند صعودی و غیرقابل توقفی همراه و در جریان معاملات روز گذشته با بیش از ۵ هزار و ۷۹۰ واحدی به رکورد جدیدی دست یافت و رقم ۴۱۷ هزار واحدی را ثبت کرد.

شاخص هم وزن نیز رشد ۲.۸ درصدی را ثبت کرد و به ۱۳۵ هزار و ۵۴۱ واحد افزایش یافت. ارزش معاملات بازار سرمایه نیز روند خوب خود را ادامه داد و معاملات روز گذشته بورس و فرابورس مجموعا به بیش از ۱۰۸ هزار میلیارد ریال رسید. البته لازم به ذکر است، بیش از ۵۰ هزار میلیارد ریال از این معاملات مربوط به پذیره نویسی و معاملات اوراق بدهی بوده است.

نماد‌های "اخابر"، "رمپنا"، "وامید" و "حکشتی" بیشترین اثر مثبت را بر شاخص کل داشتند و "فملی" بیشترین اثر منفی را بر شاخص کل داشت.


اقتصاد کلان و صنایع
در خبری در حوزه اقتصاد کلان، وزیر اقتصاد در رابطه با اصلاح قانون مالیات مستقیم نیز گفت: قرار بود سال ۹۸ این کار انجام شود، پیش‌نویس لایحه اول بهمن به دولت ارسال شد، خواهش کردیم که بررسی آن سریع‌تر انجام شود. در بخش مالیات تأکید داریم که نباید فشار به مودیان شفاف و خوش حساب بیاید بلکه از طریق ساماندهی معافیت‌ها و ایجاد پایه‌های مالیاتی درآمد‌ها را بالا ببریم. دشمن دنبال مسدود کردن مبادی منابع به کشور است بهترین راه این است که با درآمد‌های تمیز جایگزین شود. اساساً در بند ۱۷ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بر آن تأکید شده، چاره‌ای نداریم این انتخاب نیست بلکه اجتناب‌ناپذیر است. نسبت مالیات به (GDP) (تولید ناخالص داخلی) قابل قبول نیست، نمی‌خواهم بگویم در دنیا و در برخی کشور‌ها بالای ۱۸ درصد است. در اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم مجموع درآمد افراد دیده شده و نه خانوار.

در خبری در حوزه بانکی، تسهیلات پرداختی بانک‌ها طی ۹ماهه سال جاری به بخش‌های اقتصادی ۶۲۶۲.۷ هزار میلیارد ریال بود که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته مبلغ ۱۴۳۸.۷ هزار میلیارد ریال معادل ۲۹.۸ درصد افزایش یافته است. قالب سرمایه در گردش در کلیه بخش‌های اقتصادی طی ۹ ماهه سال جاری مبلغ ۳۴۰۸.۴ هزار میلیارد ریال معادل ۵۴.۴ درصد کل تسهیلات پرداختی بود که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته مبلغ ۵۶۰.۲ هزار میلیارد ریال معادل ۱۹.۷ درصد افزایش داشته است.

سهم تسهیلات پرداختی بابت تأمین سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن در ۹ ماهه سال جاری معادل ۱،۳۵۸ هزار میلیارد ریال بوده که حاکی از تخصیص ۳۹.۸ درصد از منابع تخصیص یافته به سرمایه در گردش کلیه بخش‌های اقتصادی (مبلغ ۳۴۰۸.۴ هزار میلیارد ریال) است.

در حوزه بین الملل، شاهد ادامه خبر‌ها در خصوص شیوع ویروس کرونا در چین و سایر کشور‌های جهان هستیم. در جدیدترین واکنش، رئیس جمهور چین نسبت به بروز بحران ناشی از این ویروس هشدار داد و بر اساس دستور صادر شده تمامی پرواز‌ها از سمت چین به سایر نقاط جهان متوقف شده است. در کشور‌های اروپایی و آمریکا نیز نمونه‌هایی از این بیماری مشاهده شده است. این موضوع منجر به کاهش محسوس قیمت فلزات و بورس‌های جهانی شد و به طور طبیعی رشد قیمت جهانی طلا روی داد.

در حوزه بازار سرمایه و بر اساس اعلام شرکت فرابورس، در روز سه‌شنبه شاهد عرضه ۱۰ درصد از سهام شرکت ذوب روی اصفهان خواهیم بود. ۶۰ میلیون سهم این شرکت در قیمت ۱۴ هزار ریال در روز سه‌شنبه عرضه خواهد شد. به نظر می‌رسد که سهمیه هر کد معاملاتی به حدود ۱۰۰ هزار تومان برسد. بر اساس گفته‌های مسئولین فرابورس قرار است در ماه جاری سهام ۴ شرکت در بازار فرابورس عرضه اولیه شود.


بازار امروز
شرایط بازار سرمایه با توجه به هجوم نقدینگی اوضاع خاصی را تجربه می‌کند و شاهد هیچ گونه اصلاح قیمتی در بازار و به خصوص شرکت‌های کوچک نیستیم. به نظر می‌رسد که شاهد ادامه روند تدریجی صعودی قیمت‌ها در سطح بازار باشیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: